Revolut
Revolut (fot. @RevolutApp)

Z Revolut będą też mogły korzystać dzieci

Revolut niewątpliwie jest fenomenem. Kiedyś traktowany jak ciekawostka, dziś jest używany przez blisko pół miliona użytkowników w samej Polsce. Odpowiedzialny za niego zespół sukcesywnie go rozwija i w przyszłości planuje wprowadzić karty dla dzieci.

Osobiście miałem to nieszczęście być dzieckiem w czasach, gdy banki były instytucją wyłącznie dla dorosłych. Dopiero niedługo przed 18. urodzinami udało mi się przekonać rodziców, aby założyli mi konto dla nieletnich, ponieważ naprawdę bardzo chciałem mieć konto w banku i móc korzystać też z karty płatniczej. I teraz to procentuje, bowiem świetnie orientuję się w skierowanych do masowego klienta usługach finansowych.

Reklama

Na własnym przykładzie przekonałem się, jak ważna jest edukacja finansowa już od młodych lat – jej brak może prowadzić do naprawdę poważnych kłopotów, z czego powinien sobie zdawać sprawę każdy. Właśnie dlatego jestem zwolennikiem udostępniania usług finansowych osobom nieletnim, aby mogły na własnej skórze przekonać się, jak to wszystko działa (oczywiście pod czujnym okiem rodzica, który im wszystko wyjaśni).

Revolut przygotowuje ofertę dla dzieci

W wielu funkcjonujących w Polsce bankach można założyć konto dziecku, które nie ukończyło 18. roku życia. Revolut jeszcze takiej możliwości nie oferuje, ale planuje to zmienić. Na razie nie padły żadne deklaracje, kiedy się to stanie, lecz zatrudniony przez fintech zespół intensywnie nad tym pracuje.

Aktualnie nie wiadomo też, jak ostatecznie będzie to wyglądać, ponieważ Revolut nie zatwierdził konkretnego projektu. W założeniach ma to jednak funkcjonować tak, że dziecko dostanie do dyspozycji kartę podpiętą do subkonta rodziców, którzy dzięki temu będą mieli kontrolę nad finansami i wydatkami pociechy, a jednocześnie dostaną możliwość szybkiego uzupełnienia środkami konta syna bądź córki.

Jako że produkt ten cały czas jest w fazie projektów i opracowywania, nie wiadomo, jak będą wyglądały kwestie opłat, ale można mieć pewność, że Revolut przygotuje atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.

Duża zmiana w Revolut – fintech wprowadza polskie numery rachunków i wsparcie w języku polskim

Duża zmiana w Revolut – fintech wprowadza polskie numery rachunków i wsparcie w języku polskim

Źródło: Bankier