Zaawansowane kamery 3D na pleckach iPhone’a? Tak, Apple już nad tym pracuje | Tabletowo.pl

Zaawansowane kamery 3D na pleckach iPhone’a? Tak, Apple już nad tym pracuje

Dołącz do dyskusji 0

Mówi się, że Rozszerzona Rzeczywistość to przyszłość. O wielkich nadziejach względem tej technologii często wspomina prezes Apple, Tim Cook. Może chce w ten sposób przygotować ludzi na wprowadzenie zaawansowanych kamer 3D do iPhone’ów, które jest rzekomo planowane na 2019 rok?

Choć aparat główny iPhone’a X robi świetne zdjęcia, o czym przekonacie się niebawem, czytając recenzję tego smartfonu, którą przygotowywała Kasia, to największe zagęszczenie technologii związanej z przechwytywaniem obrazu znajduje się na przednim panelu urządzenia, w jego górnej części. Charakterystyczne wycięcie w ekranie to dom dla zestawu czujników, w tym kamery TrueDepth, dzięki której możliwe jest rozpoznawanie detali naszej twarzy i miksowanie tych danych z efektami rzeczywistości rozszerzonej.

Rzeczywistość rozszerzona ARKit od Apple

Podobną, jeśli nie lepszą technologią Apple zamierza się posłużyć w iPhonie z 2019 roku. Do tego czasu pojawi się jeszcze kilka nowych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka na obudowie, jednak według serwisu Bloomberg, gigant z Cupertino już zastanawia się, co odkrywczego ma pojawić się w smartfonach o dwie generacje do przodu.

Uważa się, że główna, tylna kamera 3D, będzie wykorzystywać technologię czasu przelotu, w której oblicza się, jak długo trwa podróż wiązki lasera do i od danego przedmiotu. W ten sposób będzie się dało zeskanować całe pomieszczenie i uzyskać jego trójwymiarowy obraz.

Brzmi to może jak science-fiction, ale obecnie jest już kilka firm, które produkują tego typu czujniki, na przykład Infineon Technologies AG, Sony Corp., STMicroelectronics NV i Panasonic Corp. Apple ma rozmawiać z potencjalnymi dostawcami sensorów czasu przelotu na temat wykorzystania ich w kolejnych smartfonach producenta.

Sam fakt, że pojawiają się takie plotki, bo na tym etapie nie można tego inaczej określić, pokazuje, że branża smartfonów ma swoje ograniczenia, jeśli chodzi o innowacyjność, a przez kolejne lata będziemy tylko udoskonalać aktualne pomysły. Skan całego pokoju przy pomocy smartfona? Apple, czekamy.

Zobacz też:

iPhone X jest pierwszym smartfonem Apple, którego mogłabym używać na co dzień

źródło: Bloomberg przez fonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona