Już niedługo zdjęcia 360 stopni na Facebooku | Tabletowo.pl

Już niedługo zdjęcia 360 stopni na Facebooku

Dołącz do dyskusji 0

Sprzedaż kamer, które mogą robić zdjęcia w 360 stopniach, takich jak LG VR 360 czy Samsung Gear 360, toruje drogę dla materiałów nowego typu. A gdzie indziej pochwalić się swoimi nowymi fotkami, jak nie w mediach społecznościowych?

Zgodnie z informacją na oficjalnym blogu Oculusa, Facebook przygotowuje się do obsługi zdjęć 360 stopni i pozwoli na oglądanie ich bezpośrednio w newsfeedzie. Nowa funkcjonalność ma pojawić się w przeciągu kilku następnych tygodni.

Oczywiście nie potrzebujemy posiadać kamery 360 stopni, żeby stworzyć takie fotografie. Smarftony z Androidem wspierają panoramy sferyczne już jakiś czas. Teraz temat staje się nieco bardziej chwytliwy ze względu na rosnącą popularność gogli wirtualnej rzeczywistości. Facebook pozwoli w prosty sposób pochwalić się ładnym ujęciem z wakacji i pozwolić oglądającym zdecydować, który fragment zdjęcia jest najciekawszy.

facebook 360

Użytkownicy, którzy znajdą 360-stopniową fotografię w swoim newsfeedzie, będą mogli rozejrzeć się przez obrócenie telefonu lub poprzez przeciągnięcie palcem po ekranie – podobnie, jak to działa w googlowskiej aplikacji Photo Sphere, czy w klipach 360 stopni na YouTube.

Całkiem możliwe, że Facebook umieści funkcję tworzenia zdjęć sferycznych we własnej aplikacji aparatu, która podobno już powstaje. Znacznie ułatwiłoby to proces udostępniania takich zdjęć na portalu i być może wpłynęłoby pozytywnie na ruch w społecznościówce Zuckerberga. Te dwie rzeczy mogą być ze sobą powiązane, zwłaszcza, że filmy w 360 stopniach możemy oglądać na Facebooku już ponad pół roku. Najwyraźniej Mark wolał jeszcze chwilę poczekać i wykorzystać premierę nowego trybu podglądu newsfeeda do promocji własnych rozwiązań. Czy rzeczywiście upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu? Zobaczymy.

źródło: oculus.com via phonearena.com

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona