Ważne

Facebook stworzy swoją aplikację do zdjęć i nagrań wideo

Jak donosi portal talkandroid, ilość treści udostępnianych na portalu społecznościowym Facebook spadła o 21% w porównaniu do zeszłego roku. Dla właścicieli portalu to bardzo zła wiadomość, więc postanowili coś z tym zrobić. Facebook zamierza stworzyć swoją aplikację do robienia zdjęć i nagrywania filmów.

Jeśli wierzyć doniesieniom z Wall Street Journal, Facebook pracuje nad własną i niezależną aplikacją. Ma ona być podobna do Snapchata i Periscope, umożliwiając nagrywanie filmów, a także transmitowanie ich na żywo. Dodatkowo, zdjęcia robione za pośrednictwem tej aplikacji będą mogły zostać automatycznie przesłane na Facebooka.

Przez stworzenie własnej aplikacji Facebook chce zachęcić użytkowników do współdzielenia jeszcze większej ilości treści. Aplikacja ma być bardzo prosta w obsłudze i ułatwiać udostępnianie swoich „dzieł” na portalu społecznościowym.  Nie podano jeszcze daty premiery aplikacji ani na jakie systemy zostanie przeznaczona, ale pewnym jest, że pojawi się na smartfonach i tabletach z Androidem i iOS.

Czy Wy często publikujecie coś w sieci? Używacie Facebooka, Snapchata lub Twittera?

Źródło: Wall Street Journal via talkandroid

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona