Już można testować mobilną wersję środowiska KDE Plasma | Tabletowo.pl

Już można testować mobilną wersję środowiska KDE Plasma

Dołącz do dyskusji 0

Na smartfony powstało wiele przeróżnych systemów, a w świecie Linuxa najpopularniejsze – oprócz Androida – to Ubuntu Touch i interfejs KDE Plasma Mobile. Dzisiaj chciałbym napisać o tym drugim, a okazją jest fakt, że można go już u siebie przetestować… na komputerze. Nadmienię tylko, że stoi za nim organizacja KDE Plasma, która – jako jedna z wielu – wsparła projekt produkcji smartfona Librem 5

KDE Plasma postanowiło wydać obrazy ISO systemu z mobilnym środowiskiem KDE Plasma. Muszę jednak zaznaczyć, że nie jest to OS przygotowany na urządzenia mobilne, a mówiąc jaśniej – nie jest przygotowany dla urządzeń z procesorami z architekturą ARM (co jednak nie oznacza, że nie jest to możliwe). System ten natomiast można spokojnie włączyć na sprzęcie z procesorem x86 jako maszynę wirtualną lub tradycyjnie go zainstalować na dysku.

Na poniższych zrzutach ekranu możecie zobaczyć, jak interfejs wygląda w praktyce:

Przypominam jednak, że nie możecie się po tym spodziewać zbyt wiele. KDE Plasma Mobile jest aktualnie w fazie alpha i jest wypełniona błędami i przeróżnymi bugami. Krócej mówiąc – nie nadaje się do codziennego użytkowania. Jeśli jednak chcecie, wchodząc w ten link będziecie mieli dostęp do obrazów ISO, które możecie pobrać i wykorzystać do zainstalowania systemu.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Wine od teraz może być wykorzystywany również na Androidzie

Źródło: OMG!Ubuntublog.bshah.in

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona