Już jest Android na HP TouchPad!

O tym, że TouchDroid, grupa programistów-pasjonatów, chce stworzyć działający na tablecie HP TouchPad system operacyjny Android 2.3 Gingerbread (a także 4.0 Ice Cream Sandwich, gdy kod źródłowy zostanie opublikowany), wiemy od kilku dni, ale historie o nowych, zafoliowanych TouchPadach, które miały zainstalowane oprogramowanie Android domyślnie, są dla nas kompletnym zaskoczeniem.

W serwisie YouTube pojawiło się kilka filmów, które większość z nas oglądała z przymrużeniem oka. Przedstawiały one drgające i niewyraźne sceny rozpakowywania i uruchamiania tabletu HP TouchPad, który, zamiast domyślnie WebOS, działał pod kontrolą systemu Google Android. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, podejrzewaliśmy, że ktoś odpowiednio spreparował te wideo, aby zyskać rozgłos w sieci. Nic bardziej mylnego…

Serwisowi RootzWiki udało się dotrzeć do jednego z tych „zainfekowanych” Androidem urządzeń i wyizolować z niego obraz systemu. W tej chwili każdy może go pobrać, zainstalować na swoim tablecie i cieszyć się oprogramowaniem Android 2.2.1 Froyo. Wszystko wskazuje na to, że jest ono w pełni funkcjonalne. W takiej sytuacji trudno nie postawić pytania, skąd wziął się Android na nowych tabletach HP TouchPad? Czyżby Hewlett-Packard przeprowadzał różnego rodzaju testy, nie tylko na iPadzie, ale także na swoim własnym urządzeniu? Z niecierpliwością czekamy na szczegóły.

via Redmond Pie