Już dzisiaj dowiemy się, jak Google nazwało Androida N! (aktualizacja: już wiemy) - Tabletowo.pl

Już dzisiaj dowiemy się, jak Google nazwało Androida N! (aktualizacja: już wiemy)

Dołącz do dyskusji 0

Nutella? Nougat? Czy może Neyyappam? W każdym razie na pewno nie New York Cheesecake. Już dzisiaj dowiemy się, jak Google nazwało kolejną wersję Androida.

Każde wydanie Zielonego Robocika zapożycza swoją nazwę od jakiejś słodkości. Był już m.in. piernik (2.3), kanapka lodowa (4.0), żelek (4.1-4.3) czy lizak (5.0-5.1). Obecnie najnowsze (6.0) to marshmallow, czyli pianka. Zgodnie z tradycją kolejne powinno zaczerpnąć nazwę od przysmaku na literę n. Już dzisiaj Google ma zdradzić, gdzie znaleziono inspirację:

Na filmie nie pojawia się najpowszechniej obstawiana Nutella, ale za to wymieniono gałkę muszkatołową, neyyappam, o które walczyli Hindusi, nektarynkę, noodle, nachos oraz lody neapolitańskie. Google na pewno sobie z nas troszkę żartuje, ponieważ nie wszystko ww. jest słodkością. Jest to najpewniej nawiązanie do ankiety, którą przeprowadzano i do której każdy mógł zgłosić swój pomysł. Warunek był jeden: musiał rozpoczynać się na literkę n i wcale nie musiał być deserem.

Za kilka godzin wszystko stanie się już jasne. Co obstawiacie?

Aktualizacja:

Google nie trzymało nas długo w niepewności i po niecałej godzinie od poinformowania, że dzisiaj ujawniona zostanie nazwa Androida N, podało ją do publicznej wiadomości:

Źródło: @Android

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona