Jutro premiera, a już dziś wiemy, jak będzie wyglądał Xiaomi Mi 5S 18
Xiaomi Mi 5S

Jutro premiera, a już dziś wiemy, jak będzie wyglądał Xiaomi Mi 5S

Xiaomi Mi 5S zadebiutuje oficjalnie dopiero jutro, ale już dziś wiemy, jak będzie wyglądał ten model. Do sieci wyciekły zdjęcia oraz grafiki promocyjne nowego high-enda Chińczyków.

Od pewnego czasu pojawiały się fotografie, przedstawiające zarówno przód, jak i tył Mi 5S. Teraz jednak do sieci wyciekło kilka zdjęć i grafik promocyjnych tego modelu.

Widać na nich przede wszystkim dwie rzeczy: zupełnie nowy czytnik linii papilarnych, wykorzystujący technologię Qualcomm Snapdragon Sense ID oraz podwójny obiektyw aparatu głównego. Co ciekawe, ten ostatni wymieniony jest w kontekście Mi 5S Plus. Według informacji z plakatu, ten model ma mieć też 256GB pamięci wewnętrznej.

Może uznacie, że się czepiam, albo doszukuje się podobieństwa na siłę, ale na obecnym etapie wydaje się, że Xiaomi dość mocno zainspirowało się tegorocznymi iPhone’ami. Panel przedni na pierwszy rzut oka przypomina front iPhone’a 7. Jeśli też podwójny aparat otrzyma tylko Mi 5S Plus (a Mi 5S pojedynczy – jak sugerowałoby to zdjęcie), to trudno będzie mi to uznać za przypadek.

Aktualizacja:

Jak trafnie zauważyli niektórzy z Was, grafiki, rzekomo przedstawiające Mi 5S Plus, w rzeczywistości są przerobionymi renderami iPhone’a 7 Plus. Dzięki za czujność!

Źródło: GizmoChina