Jutro LG zaprezentuje konkurenta dla Google Home i Amazon Echo | Tabletowo.pl

Jutro LG zaprezentuje konkurenta dla Google Home i Amazon Echo

Dołącz do dyskusji 0

Choć targi CES 2017 w Las Vegas rozpoczną się oficjalnie 5 stycznia, to niektórzy producenci zaplanowali pokazy również na dziś i jutro. 4 stycznia LG zaprasza na konferencję, na której planuje pokazać kilka swoich nowych… robotów. Wśród nich jest Hub Robot, który ma być odpowiedzią firmy na domowych asystentów głosowych od Google Amazonu.

O domowym asystencie od LG nie wiadomo właściwie nic poza tym, jak się nazywa. Biorąc pod uwagę, co potrafią Google Assistant i Alexa, można spodziewać się, że twór Koreańczyków będzie oferował podobne funkcje: przeszukiwanie sieci w celu znalezienia odpowiedzi na zadawane przez domownika pytania, kontrolowanie domowych systemów audio i wideo i sterowanie inteligentnym oświetleniem, czy ogrzewaniem. Być może Hub Robota będzie można połączyć z zapowiedzianym wcześniej, lewitującym głośnikiem, lub nowymi zestawami słuchawkowymi.

Oprócz domowego asystenta, LG chce zaprezentować również inne samodzielne roboty, pomagające dbać o trawnik i ogród. Kolejne mają być przeznaczone do użytku komercyjnego i pomagać gościom hotelowym oraz osobom wizytującym lotniska. Na targach CES firma pokaże najprawdopodobniej też odświeżonych przedstawicieli swojej smartfonowej linii K.

To nie pierwszy raz, kiedy LG pochwali się swoim osobistym asystentem. W 2012 roku firma testowała Quick Voice w Korei. Usługa działała na podobnej zasadzie, jak Siri czy Samsung S Voice. Potrafiła gromadzić dane dotyczące kursów walut, prezentować prognozę pogody, sprawdzać wyniki sportowe, wysyłać wiadomości i przeszukiwać internet. Później jej nazwę zmieniono na Q Voice, a następnie na Voice Mate. To najwyraźniej ta wersja asystenta będzie używana w urządzeniu, o którym napomknęło LG na swoim blogu.

zdjęcie tytułowe: Robot TOPIO 3

źródło: LG przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona