Prawie pewne: tak dokładnie wyglądać ma jubileuszowy iPhone 17

Prawie pewne: tak dokładnie wyglądać ma jubileuszowy iPhone

Ogólny design jubileuszowego iPhone’a (niestety, nadal nie wiemy, pod jaką nazwą pojawi się na rynku; wersji jest kilka, w tym iPhone 8, iPhone X czy iPhone Edition) nie jest już dla nas tajemnicą, jednak dziś dostaliśmy prawdopodobnie ostateczne potwierdzenie, że właśnie tak będzie wyglądał stworzony specjalnie na dziesięciolecie smartfon Apple.

Serwis źródłowy opublikował właśnie zdjęcia atrapy jubileuszowego iPhone’a, sugerując jednocześnie, że dostał informację, że jest to ostateczny wygląd tego modelu. Jedynie jedna rzecz może jeszcze ulec zmianie. Bowiem, jak wiadomo zapewne większości z Was, smartfon planowo ma mieć czytnik linii papilarnych, zintegrowany z wyświetlaczem. Co jakiś czas dochodzą nas jednak głosy, że Apple ma problemy z wdrożeniem tego rozwiązania i niewykluczone, że w ostatniej chwili skaner odcisków palców zostanie przeniesiony na plecki.

Pozostałe rzeczy mają jednak pozostać takie, jak widać na poniższych zdjęciach. Jubileuszowego iPhone’a pokrywać ma tafla szkła zarówno na przodzie, jak i tyle, a pomiędzy nimi znajdzie się wykonana ze stali nierdzewnej ramka. Nie sposób nie zauważyć też ułożonego pionowo, podwójnego aparatu głównego, umieszczonego na wystającej „wysepce” oraz braku 3,5 mm złącza słuchawkowego na dolnej krawędzi.

Ja osobiście od samego początku uważam, że jubileuszowy iPhone jest po prostu brzydki. I choć sporo osób na pewno się ze mną zgodzi, to jednocześnie znajdzie się o wiele, wiele więcej takich, które zakochają się od pierwszego wejrzenia w designie tego modelu i od razu ruszą po niego do sklepu (i nic nam do tego, każdy sam pokazuje swoim portfelem, co mu się podoba, a co nie). Tylko jeszcze nie wiadomo, kiedy będą mogli to zrobić, ponieważ oficjalna data premiery tego modelu nie jest znana. Coraz częściej mówi się jednak, że Apple zaprezentuje to urządzenie później niż iPhone’a 7S i 7S Plus.

A jak już wspomniałem o tych ostatnich, to przy okazji warto dodać, że serwis źródłowy sugeruje także, że koncern z Cupertino zerwie z „tradycją” i wprowadzi w eSkach nie tylko zmiany hardware’owe, ale także wizualne. One również mają bowiem mieć szkło na przodzie i tyle oraz aluminiową (a nie ze stali nierdzewnej) ramkę. Wiązać ma się to z faktem, że Apple chce zaimplementować w nich funkcję bezprzewodowego ładowania, a przy metalowej obudowie jest to nieco utrudnione.

Źródło: BGR