Jide Ultra Remix to 11,6-calowa hybryda stworzona przez byłych pracowników Google | Tabletowo.pl

Jide Ultra Remix to 11,6-calowa hybryda stworzona przez byłych pracowników Google

Dołącz do dyskusji 0

Wielu topowych graczy odpuściło sobie targi CES i nie zobaczyliśmy na nich wysypu świetnych produktów, którymi będziemy się zachwycać w nadchodzących miesiącach. Jest oczywiście kilka perełek i dobrze opisał to Piotr w swoim tekście. Jednak warto zobaczyć co przygotowali mniejsi gracze, a jednym z nich jest firma Jide, stworzona przez 3 byłych pracowników Google.

Jide pokazał hybrydę o nazwie Ultra Remix. Jest to 11,6-calowe urządzenie, które na swoim ekranie o proporcjach 16:9 wyświetla obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jego sercem jest NVIDIA Tegra 4 oraz 1 procesor wyposażony w rdzenie Cortex-A15 o taktowaniu 1,81 GHz, układ graficzny GeForce ULP 72 i 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Posiada on również 16  lub 64 GB pamięci wbudowanej, slot na karty MicroSD, dwa aparaty po 5 megapikseli, WiFi, baterię o pojemności 8100 mAh oraz złączą microUSB i USB 2.0.

Tablet ten można zamienić w hybrydę dzięki dołączanej klawiaturze i podpórce przypominającej te z serii Surface. Jeśli chodzi o system to pracuje on pod kontrolą Remix OS, który jest specjalnie przygotowaną i zoptymalizowaną wersją Androida 4.4 KitKat rownież do pracy na kilku oknach (Android 5.0 Lollipop jest w przygotowaniu). Najpierw trafi on na rynek chiński, a potem powinien pojawić się również w USA. Ma to nastąpić w drugim lub trzecim kwartale tego roku, a cena za samo urządzenie to 349 dolarów (16 GB) lub 449 dolarów (64 GB).

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona