Jest nadzieja dla LG Q6. Producent zaczyna aktualizować ten model do Androida Oreo 8.1 | Tabletowo.pl

Jest nadzieja dla LG Q6. Producent zaczyna aktualizować ten model do Androida Oreo 8.1

Dołącz do dyskusji 0

LG do tej pory niechętnie podchodziło do oferowania regularnych aktualizacji Androida urządzeniom nie będącym flagowymi smartfonami. Wstępne doniesienia wskazują jednak na to, że wiele może się w tej kwestii zmienić. Niedawno powstał w Seulu dział aktualizacji oprogramowania dla smarfonów LG. Dziś natomiast dotarła do nas wieść wskazująca na to, że nową wersję Androida otrzymać ma model Q6.

LG Q6 to smartfon ze średniej półki, oferujący użytkownikom całkiem przyzwoite podzespoły. Jeśli chcecie poznać go nieco bliżej, to warto zapoznać się z recenzją urządzenia, którą niemal rok temu przygotowała dla Was Kasia.

Recenzja LG Q6 – FullVision dla mas

LG Q6 doczekał się w tym roku następcy, więc już niewielu z nas spodziewało się, że sprzęt ten może otrzymać sporą aktualizację Androida. Jak jednak donosi serwis Phone Arena, takowa wystartowała w Korei Południowej. LG Q6 wydany został z Androidem Nougat na pokładzie. Teraz otrzymać ma Androida Oreo. Na razie aktualizacja ma zostać wdrożona w ojczyźnie LG, jednak istnieją przypuszczenia wskazujące na to, że w nadchodzących tygodniach proces aktualizacji zostanie przeprowadzony także w innych regionach.

W Seulu powstał specjalny dział aktualizacji oprogramowania od LG. To nadzieja dla smartfonów na Androidzie

Wiadomo już także, że paczka z poprawkami przyniesie kilka ciekawych nowości, chociażby w zakresie odtwarzania dźwięku przez LG Q6, czy pracy diody doświetlającej LED w trakcie wykonywania zdjęć.

Oczywiście do powyższych informacji musimy podchodzić z pewną dozą rezerwy. Nie wiadomo jeszcze kiedy Android Oreo trafi na pokład LG Q6 w Europie. Niewątpliwie jednak start procesu aktualizacji dla wspomnianego smartfona w naszym regionie byłby świetnym posunięciem marketingowym dla LG. Producent ten był bowiem ostatnio dość mocno krytykowany za brak aktualizacji Androida dla urządzeń ze średniej półki. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać!

Źródło: Phone Arena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona