Jednak doczekamy się tabletu Samsunga z AMOLED? - Tabletowo.pl

Jednak doczekamy się tabletu Samsunga z AMOLED?

Tabletowo.pl Jednak doczekamy się tabletu Samsunga z AMOLED? Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Samsung w swoim portfolio ma cztery tablety internetowe (a właściwie trzy, bo 10.1 w dwóch wersjach można pominąć), z których w Polsce fizycznie można dostać tylko jeden – najmniejszy, 7″ Galaxy Tab. Wiele wskazuje na to, że już we wrześniu poznamy kolejne dziecko producenta. Tym razem z wyświetlaczem AMOLED.

Jakiś czas temu Jarek pisał, że pojawiły się w sieci informacje, jakoby w tym roku koreański producent nie zamierzał rozszerzyć swojego portfolio o urządzenia wyposażone w ekran AMOLED. Okazuje się jednak, że mógł to być zły trop. Według informacji pochodzących z koreańskiego Etnews, Samsung wkrótce ma rozpocząć produkcję 7-calowych ekranów AMOLED o wyższej niż dotychczas rozdzielczości – 1024 x 768 pikseli (w zeszłym roku firma chwaliła się ekranami 1024 x 600, których jednak nie uraczyliśmy w tablecie Samsunga).

Takie wieści ze stajni Samsunga napawają nas optymizmem, że jednak w tym roku zadebiutuje tablet z ekranem AMOLED. Nie bez znaczenia jest też fakt, że sequel 7-calowego Galaxy Tab ma mieć premierę w już we wrześniu. A skoro tak, możemy zakładać, że będziemy mieli okazję obcować z tym modelem na IFA 2011, gdzie… ekipa Tabletowo.pl będzie w 2-osobowym składzie :-)

Tymczasem na więcej informacji odnośnie tabletu Samsunga z AMOLED musimy jeszcze trochę poczekać.

Jednak pisząc o kolejnym, 7-calowym Galaxy Tab, trzeba przypomnieć ostatnie spekulacje, które są bardzo interesujące. Wynika z nich, że na pokładzie urządzenia znajdziemy ekran… IPS, procesor Exynos 1,2 GHz, Androida Gingerbread i wiele więcej, o czym tutaj.

*fotka nie przedstawia nowego tabletu Samsunga

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona