Tablet Samsunga z ekranem AMOLED? Może kiedyś - Tabletowo.pl

Tablet Samsunga z ekranem AMOLED? Może kiedyś

Tabletowo.pl Tablet Samsunga z ekranem AMOLED? Może kiedyś Nowości Plotki / Przecieki

Według mnie ekran IPS, który możemy zobaczyć w iPadzie, iPadzie 2 i Asusie Eee Pad Transformer, to najlepszy tego typu ekran dostępny na rynku. Jednak niedawno pojawiło się wiele głosów, że technologia AMOLED, zastosowana w wyświetlaczach niektórych smartfonów z najwyższej półki, zapewnia takie same lub lepsze doznania estetyczne: żywe i wyraźne kolory, szerokie kąty widzenia i dobry kontrast.

Najważniejszym elementem tabletów internetowych, urządzeń, które wszyscy kochamy, jest ekran i chcielibyśmy, aby był on jak najlepszej jakości i jak najwierniej oddawał rzeczywistość (a czasem również ją koloryzował). Z tego powodu miłośnicy tych urządzeń zaciekawili się informacją, że Samsung zamierza wprowadzić na rynek tablet z wyświetlaczem wykonanym w technologii AMOLED. Prototyp takiego urządzenia, z 7-calowym ekranem AMOLED, został nawet zaprezentowany, jednak zaraz po tym wydarzeniu słuch po nim zaginął.

Z najnowszych raportów dotyczących przychodów Samsunga wydanych 29 kwietnia, wyraźnie wynika, że w tym roku koreański producent nie zamierza rozszerzyć swojego portfolio o urządzenia wyposażone w ekran AMOLED. Być może wpływ na tę decyzję miały czynniki ekonomiczne, finansowe, gospodarcze, a może Samsung uznał, że na rynku nie ma (jeszcze) miejsca na tablet wyposażony w tę technologię wyświetlania. Z drugiej strony, przyczyną rezygnacji z planów wprowadzenia modelu z AMOLEDem mógł się stać plan wyprodukowania tabletu z sAMOLEDem. Trzymam kciuki za tę, jakże optymistyczną, perspektywę.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona