Baseus 20000 mAh / fot. Dawid Różański (Tabletowo.pl)

Jaki powerbank warto kupić?

Dla niektórych już rozpoczęły się wakacje, a dla innych dopiero nadejdą, lecz jedno jest pewne – na wakacyjnych wyjazdach warto mieć ze sobą powerbank. Wybór na rynku jest naprawdę ogromny; od małych i mobilnych, przez odporne na zachlapanie, aż po kombajny, które potrafią naładować laptopa.

ADATA D8000L

Cena w sklepach: od 49,99 złotych

To zestawienie postanowiłem rozpocząć od powerbanku, który jest inne niż wszystkie. Jednym z jego atutów jest nietuzinkowa obudowa, która została wykonana z gumowego oraz tradycyjnego plastiku. Co więcej, urządzenie jest trochę większe niż jego konkurencja, lecz myślę, że nie jest to problemem, ponieważ dzięki temu spełnia normy certyfikatu IP54. Zgodnie z nim, jest on odporny na pył oraz bryzgi wody.

Powerbank to czy lampka LED? Recenzja ADATA D8000L

To jednak nie koniec ciekawych rozwiązań, które umieścił w nim producent. Na uwagę zasługuje również zaimplementowana lampa LED, która może pracować w aż czterech trybach. Jeśli chodzi o parametry powerbanku, jego pojemność wynosi 8000 mAh i jednocześnie może ładować dwa urządzenia. Niestety, producent pozbawił go wszelakich technologii szybkiego ładowania i oba wyjścia oferują prąd 2,1 A. Co ważne, Adata do pełnego naładowania potrzebuje około 5 godzin. Myślę, że jest to naprawdę ciekawa propozycja dla osób, które poszukują turystycznego powerbanku odpornego na różne warunki.

ADATA D8000L w Media Expert (49,99 złotych)

Sunen S8000B

Cena w sklepach: od 94,24 złotych

Sunen S8000B to już kolejna propozycja dla osób aktywnych. Jeśli ruszacie w podróż i nie wiecie, czy będziecie mieli dostęp do prądu, to powerbank z panelem solarnym powinien pomóc wam przetrwać. Podobnie jak propozycja od Adaty, został on częściowo pokryty warstwą gumy, która ma go uchronić przed ewentualnymi upadkami, a sama obudowa jest odporna na zachlapanie.

Co więcej, również i w nim producent zdecydował się na umieszczenie diody LED, która może służyć jako latarka. Jeśli chodzi o ładowanie, to jego pojemność wynosi 8000 mAh. Niestety, znalazło się miejsce tylko dla jednego portu USB, który jest w stanie ładować urządzenia prądem 2,0 A. Wbudowany panel solarny ma moc 0,95 W, a więc trzeba mieć na uwadze, że ładowanie poprzez promienie będzie bardzo powolne.

Sunen S8000B w Media Expert (99,90 złotych)

Sunen S8000B
fot. Sunen

Xiaomi Mi Power Bank Pro 10000 mAh

Cena w sklepach: od 119 złotych

Myślę, że tej propozycji nie trzeba za bardzo przedstawiać, ponieważ jest to pewnego rodzaju klasyk. Powerbank charakteryzuje się dobrym wykonaniem i elegancką stylistyką, która powinna każdemu przypaść do gustu. Jego wyróżnikiem jest grubość wynosząca zaledwie 12,58 mm, a więc jest to naprawdę kompaktowe urządzenie.

Jak sama nazwa mówi, pojemność powerbanku wynosi 10000 mAh. Co więcej, został on wyposażony w port USB typu C, który odpowiada za wejście do naładowania urządzenia. Ważnym elementem jest wsparcie dla szybkiego ładowania Quick Charge 3.0 w obie strony.

Xiaomi Mi Power Bank Pro
fot. Xiaomi

Samsung EB-P1100

Cena w sklepach: od 65 złotych

Propozycja od Samsunga, podobnie jak Xiaomi, cechuje się prostą i elegancką stylistyką. Poza walorami estetycznymi producent skupił się również na aspektach użytkowych. Powerbank ma pojemność 10000 mAh i został wyposażony w dwa standardy szybkiego ładowania: Samsung AFC (15 W) oraz Quick Charge 2.0.

Co więcej, producent zdecydował się na zaimplementowanie trzech portów: dwóch USB typu A oraz USB typu C. Dzięki temu, można wygodnie ładować dwa urządzenia. Co więcej, naładowanie powerbanku do pełna trwa 220 minut, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Samsung EB-P1100 w Media Expert (79 złotych)

Samsung P1100
fot. Samsung

Baseus 20000 mAh

Cena w sklepach: od 149 złotych

Recenzję powerbanku Baseus o pojemności 20000 mAh mogliście już przeczytać na łamach Tabletowo. Wyróżnia się on budową, która mimo swojej delikatnej toporności ma w sobie nutę elegancji. Ciekawym dodatkiem jest gumowy uchwyt, który pozwala na przyczepienie urządzenia do np. plecaka.

Baseus 20000 mAh, czyli duży może więcej (recenzja)

Myślę, że największą zaletą urządzenia, poza jego pojemnością, która wynosi 20000 mAh, jest wsparcie dwóch standardów szybkiego ładowania: Quick Charge 3.0 oraz Power Delivery. Takie połączenie sprawia, że propozycja od Baseusa pozwala na ładowanie nie tylko smartfona, ale również laptopa.

Baseus 20000 mAh / fot. Dawid Różański (Tabletowo.pl)

Samsung EB-U1200

Cena w sklepach od: 165 złotych

W urządzeniach elektronicznych coraz częściej można spotkać ładowanie bezprzewodowe. Oczywiście, istnieje grupa przeciwników tego rozwiązania, lecz wychodzę z założenia, że lepiej mieć taką funkcję, niż jej nie mieć. Cieszy mnie fakt, że na rynku zaczynają pojawiać się powerbanki, które wspierają obsługę ładowania indukcyjnego.

Propozycja od Samsunga cechuje się pojemnością 10000 mAh. Co więcej, jest kompatybilna z Quick Charge 2.0, AFC i szybkim ładowaniem Qi. Producent zdecydował się go wyposażyć w dwa złącza: USB typu C oraz USB.

Samsung EB-U1200 w Media Expert (198,99 złotych)

Samsung U1200
fot.  Samsung

Podsumowanie

Rynek powerbanków jest na tyle duży, że tak naprawdę trudno było mi wyłonić kilka polecanych modeli. Uważam, że poza nimi jest jeszcze kilka naprawdę wartych rozważenia propozycji, o których musicie widzieć, a są to: Huawei AP08Q, Xiaomi Mi Power Bank 2C, Baseus 10000 mAh, Xiaomi ZMI Aura 20000 mAh oraz Adata P20000D.