Jaki naprawdę będzie tablet LG G-Slate? (wideo)

Pierwszy raz z tabletem LG G-Slate mieliśmy do czynienia podczas styczniowych targów CES 2011. Od tamtego czasu sukcesywnie pojawiają się kolejne informacje na jego temat. I choć producent ujawnił czego możemy się spodziewać po tym urządzeniu, to ciągle doszukujemy się czegoś, o czym dotychczas nie raczył wspomnieć – kamerki 3D, a nawet takiego samego ekranu. Według ostatnich informacji LG G-Slate ma posiadać dwie kamerki umożliwiające nagrywanie filmików w trójwymiarze, a być może także będzie oferował ekran wyświetlający treści 3D bez potrzeby posiadania specjalnych okularów. Okazuje się, że faktycznie może to być prawda.

Spójrzmy na to z innej, „smartfonowej” strony. Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje na temat LG Optimus 3D. Jak nie trudno się domyślić, ma to być telefon oferujący technologię trójwymiaru – co ciekawe, w dwóch aspektach. Nie dość, że będzie umożliwiał odtwarzanie materiałów 3D na ekranie bez potrzeby zakładania specjalnych okularów, to jeszcze będzie oferował nagrywanie wideo i robienie zdjęć w 3D. Wspominam o tym nie bez powodu. Bo skoro LG jest w stanie zrobić takiego smartfona, to dlaczego niby tablet miałby być pod tym względem gorszy? Inna sprawa, że nagrywanie w 3D czy robienie takowych zdjęć uważam za zupełnie niepotrzebne…

Tym bardziej, że LG oficjalnie potwierdziło, że premiera Optimus 3D odbędzie się w Barcelonie na MWC 2011. A przecież w tym samym czasie zobaczymy także LG G-Slate. Co więcej, o możliwości nagrywania wideo w 3D kamerkami umieszczonymi w tablecie mówi się nie od dziś. Ich obecność została potwierdzona w poniższym wideo (3:40). Co ciekawe, można zauważyć, że na tylnej obudowie znajduje się logo Google. OK, w tablecie jest zainstalowany googlowski Android 3.0 Honeycomb, ale czy to od razu powód do umieszczania logo firmy?

Miejmy nadzieję, że na targach MWC 2011 LG odkryje przed nami wszystkie karty i podzieli się pełną specyfikacją techniczną G-Slate. Na razie prezentuje się ona następująco:
– ekran 8,9″ o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli,
– aparat 5 Mpix,
– kamerka 1,3 Mpix,
– wyjście HDMI,
– port USB,
– nVidia Tegra 2,
– bateria o pojemności 6400 mAh,
– WiFi,
– GPS,
– 32GB pamięci wewnętrznej,
– Android 3.0 Honeycomb.

źródło