LG G-Slate – specyfikacja ujawniona

Podczas oficjalnej premiery pierwszego tabletu internetowego w historii LG – LG G-Slate – na CES 2011 firma nie podała żadnych informacji na temat parametrów technicznych modelu. Dotychczas wiadomo było jedynie, że tablet ten działa w oparciu o Androida 3.0 Honeycomb i że jest skierowany do sprzedaży w amerykańskiej sieci T-Mobile. Dziś jednak przyszedł ten moment, kiedy poznaliśmy specyfikację LG G-Slate.

Pierwszy tablet LG został wyposażony w pojemnościowy wyświetlacz o przekątnej 8,9-cali o nieznanej obecnie rozdzielczości (można jednak domniemywać, że będzie to 1024 x 600 pikseli), kamerkę do połączeń wideo i aparat (również nie została podana rozdzielczość), 4G, WiFi, 32GB pamięci wewnętrznej, GPS, 3.5 mm jack audio, wyjście HDMI oraz USB.

Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor nVidia Tegra 2 (ARM Cortex A9) o częstotliwości taktowania 1GHz, a systemem, pod kontrolą którego pracuje, jest wspomniany już Android 3.0 Honeycomb. Obsługuje sieci: GSM 850/900/1800/1900, UMTS 900/1700/2100 Mhz.

Powyższe dane mogą sugerować, że LG chciało stworzyć sprzęt będący niejako wypełnieniem luki pomiędzy Apple iPadem (9,7″), a Samsungiem Galaxy Tab (7″). Czyżby to był strzał w dziesiątkę – stworzenie sprzętu, który nie będzie ani za mały, ani za duży?

LG G-Slate trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku. Jego cena nie została ujawniona, ale skoro ma być wprowadzony do amerykańskiego T-Mobile, klienci sieci podpisujący umowę powinni otrzymać dogodne warunki. Gorzej z osobami, które takową umową nie będą się chciały wiązać. Czy tablet trafi do Europy? Tego na razie nie wiadomo.

źródło

Komentarze

 • A dlaczego tabletowo uważa, że są nie wielkie szanse na ten tablet w Europie?
  1. Usunięcie modemu 4g na rzecz 3g – nie jest wielkim klopotem
  2. Calkowita rezygnacja z 4g/3g (jak w ipadzie) tez nie
  3.Sicie 4g juz w Europie zaczynaja dzialac – i ich klienci beda chcieli takie gadzety.
  4. Spodziewam się opóznienia ale tablty LG w Europie beda na 100%

  • Katarzyna Pura

   Co jak co, ale polityki wielkich firm się nie da przewidzieć. Jeśli zostaną spełnione wymienione przez Ciebie warunki to nie widzę przeciwwskazań, żeby tablet LG przywędrował do Europy. Co więcej, dobrze by było, gdyby się i w Polsce pojawił ;-)

 • Bartek Szymański

  Mi to nawet nie pprzeszkadza, że nie było by go w Europie.
  Ale i tak sądze, że bedzie on na naszym starym kontynencie, a świadczą o tym obługiwane sieci czyli takie jakie mamy tutaj.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona