LG G-Slate - specyfikacja ujawniona - Tabletowo.pl

LG G-Slate – specyfikacja ujawniona

Tabletowo.pl LG G-Slate - specyfikacja ujawniona LG Nowości

Podczas oficjalnej premiery pierwszego tabletu internetowego w historii LG – LG G-Slate – na CES 2011 firma nie podała żadnych informacji na temat parametrów technicznych modelu. Dotychczas wiadomo było jedynie, że tablet ten działa w oparciu o Androida 3.0 Honeycomb i że jest skierowany do sprzedaży w amerykańskiej sieci T-Mobile. Dziś jednak przyszedł ten moment, kiedy poznaliśmy specyfikację LG G-Slate.

Pierwszy tablet LG został wyposażony w pojemnościowy wyświetlacz o przekątnej 8,9-cali o nieznanej obecnie rozdzielczości (można jednak domniemywać, że będzie to 1024 x 600 pikseli), kamerkę do połączeń wideo i aparat (również nie została podana rozdzielczość), 4G, WiFi, 32GB pamięci wewnętrznej, GPS, 3.5 mm jack audio, wyjście HDMI oraz USB.

Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor nVidia Tegra 2 (ARM Cortex A9) o częstotliwości taktowania 1GHz, a systemem, pod kontrolą którego pracuje, jest wspomniany już Android 3.0 Honeycomb. Obsługuje sieci: GSM 850/900/1800/1900, UMTS 900/1700/2100 Mhz.

Powyższe dane mogą sugerować, że LG chciało stworzyć sprzęt będący niejako wypełnieniem luki pomiędzy Apple iPadem (9,7″), a Samsungiem Galaxy Tab (7″). Czyżby to był strzał w dziesiątkę – stworzenie sprzętu, który nie będzie ani za mały, ani za duży?

LG G-Slate trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku. Jego cena nie została ujawniona, ale skoro ma być wprowadzony do amerykańskiego T-Mobile, klienci sieci podpisujący umowę powinni otrzymać dogodne warunki. Gorzej z osobami, które takową umową nie będą się chciały wiązać. Czy tablet trafi do Europy? Tego na razie nie wiadomo.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona