Jaki będzie Apple iPad 2? Garść spekulacji - Tabletowo.pl

Jaki będzie Apple iPad 2? Garść spekulacji

Dołącz do dyskusji 0

Na temat tabletu Apple drugiej generacji powiedziano już wiele. Niestety, wciąż nie jest jasne ile z nieoficjalnych danych znajdzie swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Jeśli jednak jesteście ciekawi o czym tym razem spekulują zagraniczne źródła na temat iPada 2, zapraszam dalej.

Na pierwszy ogień informacja o sercu iPada 2, którym ma być, rzekomo, dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1GHz. Skoro inni producenci już teraz biorą się za tworzenie własnych tabletów z podobnymi jednostkami (w tym np. z nVidia Tegra 2), to dlaczego Apple miałoby z tym zwlekać? Ciekawostką może być fakt, że iPhone 5 ma być wyposażony w podobny, dwurdzeniowy procesor.

Według najnowszych spekulacji, Apple wypuści trzy różne wersje swojego urządzenia. Będą to tablety oferujące różną łączność: UMTS, CDMA oraz WiFi. Oczywiście dwie pierwsze także będą wyposażone w WiFi.

Wcześniej już informowałam, że iPad 2 ma posiadać kamerkę do połączeń wideo, zwykły aparat z tyłu obudowy, port USB oraz 9,7-calowy ekran dotykowy o lepszej niż dotychczas rozdzielczości.

DigiTimes donosi, że w 2011 roku powinno się sprzedać około 40 milionów modeli Apple, co ma dać w sumie 65-75% rynku tabletów internetowych. Według tego samego źródła, Apple zamówiło 65 milionów wyświetlaczy LCD przeznaczonych do iPada. 35 milionów z nich ma pochodzić z fabryk LG, natomiast po 15 milionów – od Samsunga i Chimei Innolux.

Kiedy możemy się spodziewać oficjalnej premiery iPada 2? Według wcześniejszych informacji ma to mieć miejsce w pierwszych miesiącach przyszłego roku, prawdopodobnie w marcu lub kwietniu. Z kolei masowa produkcja urządzenia ma ruszyć zaraz na początku 2011 roku.

źródło, źródło, źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona