Jak wypada aparat w Oukitel K6000 Plus w porównaniu z tym w Xiaomi Mi 5 i iPhone’ie 7?

Oukitel K6000 Plus

Możliwości fotograficzne są dla większości klientów jednym z głównych kryteriów, jakimi się kierują przy wyborze nowego smartfona. Ale jak się często okazuje, wcale nie trzeba wydawać kilku tysięcy złotych, aby kupić urządzenie, które zarejestruje niezłej jakości zdjęcia czy film. Oukitel K6000 Plus jest jednym tego przykładem (zresztą jednym z wielu).

Smartfon wyposażono w 16 Mpix aparat (sensor OmniVision OV16880) z przysłoną f/2.0, PDAF i „standardową” stabilizacją obrazu. W teorii wygląda to całkiem nieźle, ale jak sprawdza się w praktyce? Możecie to zobaczyć na poniższym filmie. W dodatku Oukitel postanowiło zachować się ambitnie i porównało możliwości fotograficzne K6000 Plus ze zdolnościami aparatów, zastosowanych w Xiaomi Mi 5 (16 Mpix, sensor IMX298, f/2.0, PDAF i czteroosiowa stabilizacja obrazu) oraz iPhone’ie 7 (12 Mpix, f/1.8, focus pixel, OIS).

Jeżeli o mnie chodzi, nie jestem specem w kwestii osądzania, czy smartfon doskonale czy tylko dobrze odwzorowuje kolory lub/i szczegóły, odpowiednio dobiera balans bieli itd. Jednak patrząc na zdjęcia, zrobione K6000 Plus, spokojnie mogę stwierdzić, że są one całkiem przyzwoite. Z ich jakości na pewno będzie zadowolony „przeciętny” użytkownik, dla którego zdjęcie ma być po prostu „ładne” i względnie naturalne.

Należy też pamiętać, że mówimy tu o smartfonie za ~850 złotych. Nie można więc oczekiwać zdjęć i filmów o jakości na poziomie dużo droższych urządzeń z lepszymi aparatami i oprogramowaniem (które jest równie ważne). Ale, jak wspomniałem, K6000 Plus może się pochwalić całkiem przyzwoitymi możliwościami fotograficznymi, ponieważ na powyższym filmie widać, że tragedii w tej kwestii nie ma.

Specyfikacja Oukitel K6000 Plus

Oukitel K6000 Plus

Artykuł powstał przy współpracy z Oukitel

Exit mobile version