Nie wiem, co na to RODO, ale teraz będziemy mogli nagrywać rozmowy prowadzone przez Skype | Tabletowo.pl

Nie wiem, co na to RODO, ale teraz będziemy mogli nagrywać rozmowy prowadzone przez Skype

Dołącz do dyskusji 0

Skype ma ponad 10 lat. Przez ten czas na rynku komunikatorów wiele się zmieniło. I tak jak kiedyś każdy domowy komputer musiał mieć kamerkę internetową do rozmów przez „skajpa”, bo był on właściwie jedynym programem do wideokonferencji, tak teraz na rynku pojawiło się mnóstwo innych aplikacji, oferujących nawiązywanie połączeń wideo. Microsoft jednak się nie poddaje i dodaje do swojego programu nowe funkcje.

Możliwość nagrywania rozmów na Skype zapowiadano już w lipcu. Microsoft postanowił jednak najpierw odświeżyć nieco wygląd programu, a dopiero później przejść do dodawania nieobecnych dotąd funkcji.

Nagrywanie rozmów całkowicie oparte jest na chmurze Microsoftu i dostępne jest na większość platform, z wyjątkiem Windowsa 10 – przynajmniej na razie. Odpowiednia aktualizacja trafi na komputery z tym systemem w nadchodzących tygodniach.

Fakt, że plik z nagraniem rozmowy będzie w chmurze, nie oznacza, że nie będzie go dało się wykorzystać lokalnie. Chmura Microsoftu przetrzyma go przez 30 dni. Przez ten czas będziemy mogli do niego wracać, udostępniać innym użytkownikom platformy lub zapisać na używanym urządzeniu i udostępnić całemu światu ;) Pliki będą zapisywane w popularnym formacie MP4, żeby nie było żadnych problemów z ich odtworzeniem, również na smartfonach.

Za każdym razem, kiedy zaczniemy nagrywać rozmowę audio lub audio-wideo, wszystkie osoby biorące w niej udział, zostaną o tym poinformowane. Na ekranie ich urządzeń, niezależnie od tego czy korzystają z aplikacji mobilnej na smartfonie czy z programu na komputerze, pojawi się baner informujący, że rozpoczęte zostało nagrywanie rozmowy.

Nagrywanie rozmów prowadzonych przez Skype raczej nie przyda się osobom prowadzącym prywatne rozmowy, ale w sektorze firmowym może być znacznie bardziej przydatne. Szkolenia czy rekrutacje prowadzone online będą mogły teraz być utrwalane i wykorzystywane ponownie. Co prawda różne przedsiębiorstwa od zarania dziejów korzystają z różnych zewnętrznych programów przechwytujących obraz z ekranu, by zapisywać przebieg konferencji prowadzonych przez Skype, ale skoro Microsoft udostępnia do tego własne, wbudowane w program narzędzie, to można wypróbować i takiej opcji.

Skype rezygnuje z prób bycia „cool” i „trendy”. Microsoft chce wrócić do przejrzystego interfejsu i prostoty

źródło: Microsoft

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona