Jak ładować mały tablet, podłączony do zewnętrznego monitora? | Tabletowo.pl

Jak ładować mały tablet, podłączony do zewnętrznego monitora?

Dołącz do dyskusji 0

vener_orig

Wpis Praca na tablecie z Windowsem to fikcja? poruszał między innymi ważny, moim zdaniem, problem ładowania małych tabletów z okienkami. Wiele z nich wyposażono jedynie w port micro USB, który można wykorzystać albo do ładowania, albo do podłączenia urządzeń peryferyjnych.

Jest to duża niedogodność w sytuacji, gdy chcemy korzystać z tabletu używając zewnętrznego monitora, klawiatury i myszki. Podłączając te peryferia przez hub USB albo duplikatory typu Plugable do portu micro USB, nie mamy możliwości ładowania urządzenia, gdyż nie ma ono dedykowanego, osobnego gniazda ładowania. Może to być uciążliwe, szczególnie gdy chcielibyśmy podłączyć tablet na dłużej niż kilkadziesiąt minut.

Na kickstarterze zbiera się pieniądze na urządzenie, które pozwoliłoby na jednoczesne podłączenie peryferiów i ładowanie tabletu, ale zanim organizatorzy uzbierają całą sumę, możemy skorzystać z rozwiązania Vener8. Strona i fanpage projektu nie budzą zaufania, jednak wszystko wskazuje na to, że jest to inicjatywa jak najbardziej realna. Nie ma niestety na razie szczegółowych informacji o tym jak urządzenie owo miałoby działać, jednak idea jest prosta – za pomocą niewielkiego modułu, mielibyśmy możliwość ładować tablet, duplikując jednocześnie jego port USB, co da możliwość podłączenia urządzeń peryferyjnych.

Całość wyceniono na ok. 30 dolarów, a produkt na razie dostępny jest tylko w Stanach. Użytkowników Della Venue 8 Pro powinien jednak cieszyć fakt, że rozwiązanie takie jest możliwe i już wkrótce mogą pojawić się odpowiedniki tego urządzenia również na naszym rodzimym rynku.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona