iPhone X samodzielnie zgarnął 35% zysków z globalnej sprzedaży smartfonów w IV kwartale 2017 roku | Tabletowo.pl

iPhone X samodzielnie zgarnął 35% zysków z globalnej sprzedaży smartfonów w IV kwartale 2017 roku

Dołącz do dyskusji 0

Zawsze zadziwia mnie, jak grube pieniądze Apple zarabia na swoich urządzeniach – zwłaszcza w porównaniu do smartfonowej konkurencji. W czwartym kwartale ubiegłego roku gigant mógł cieszyć się ze sprzedaży iPhone’a X, który okazał się dla firmy żyłą złota.

Według szacunków przedstawionych przez Counterpoint Research, iPhone X odpowiada za kwartalny zysk pięciokrotnie przewyższający łączne zarobki ponad 600 producentów smartfonów na Androidzie. Dotyczy to czwartego kwartału 2017 roku, a trzeba pamiętać, że model ten był dostępny w sprzedaży przez dwa z trzech miesięcy zaliczanych do tego okresu, a początkowe raporty wcale nie wróżyły dobrego odbioru urządzenia na rynku.

Inne iPhone’y też sprzedawały się całkiem nieźle, dzięki czemu Apple było najsilniejszą firmą spośród wszystkich producentów smartfonów pod względem zysków ze sprzedaży. Na 10 pozycji najbardziej dochodowych modeli, 8 to właśnie iPhone’y. Razem zgarnęły prawie 85 procent pieniędzy, jakie ludzie wydali na smartfony w ciągu trzech ostatnich miesięcy 2017 roku.

Zysk ze sprzedaży smartfonów – IV kwartał 2017 roku

Tylko Samsungom Galaxy S8+ i Galaxy Note 8 udało się wskoczyć do dziesiątki najlepiej zarabiających urządzeń w Q4 2017. Można więc mówić o swego rodzaju sukcesie, ale patrząc na liczby, które udało się wykręcić Apple, osiągnięcie to blednie w porównaniu do miażdżącej przewagi Apple.

Trudno potwierdzić statystyki Counterpoint Research danymi z samego Apple, gdyż firma nie rozdziela informacji o zarobkach na poszczególne modele iPhone’ów. Wiadome jest jednak, że gigant z Cupertino zarobił w czwartym kwartale 2017 roku 10,7 miliarda dolarów, sprzedając łącznie 46,7 mln smartfonów.

Apple jest najbardziej dochodowym producentem smartfonów od kilku lat z rzędu. Najbliżsi osiągnięcia podobnych wyników są Samsung i Huawei, ale jeszcze długo potrwa, zanim Koreańczycy i Chińczycy zbliżą się finansowo do Apple. Na razie jest to poza zasięgiem obu firm.

Recenzja iPhone’a X – chyba spłynęło na mnie trochę „emejzingu”

źródło: Counterpoint Research przez MacRumors

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona