iPhone X chyba nie lubi zimna – zdarza się, że jego ekran nie reaguje po wystawieniu na niskie temperatury | Tabletowo.pl

iPhone X chyba nie lubi zimna – zdarza się, że jego ekran nie reaguje po wystawieniu na niskie temperatury

Dołącz do dyskusji 0

Niektórzy właściciele iPhone’ów X zgłaszają nietypowy problem: wyświetlacz ich telefonu przestaje reagować lub zaczyna mieć spore opóźnienia w reakcji na dotyk po wystawieniu go na działanie niskich temperatur. Czyżby zima nie sprzyjała Japkom?

iPhone X wydaje się być w niektórych przypadkach nadwrażliwy na zimno. Niektórzy właściciele nowego modelu Apple skarżą się, że ekran ich smartfonu jest „zamrażany” zaraz po wyjściu z ciepłego pomieszczenia do zimnego.

Jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie darus214, napisał:

Zauważyłem, że ekran iPhone’a X bardzo szybko przestaje reagować, gdy tylko wyjdę na zewnątrz. Dosłownie 2 sekundy od wyjścia na zewnątrz, gdzie jest zimno, wyświetlacz przestaje być responsywny. Próbuję przesuwać treść stron internetowych, a ekran nawet nie rozpoznaje dotyku mojego palca. Nie da się tego nie zauważyć.

Podobne problemy z ekranem odnotowali również inni użytkownicy iPhone’a X. Jeden z użytkowników zauważa, że w jego wypadku zablokowanie telefonu i odblokowanie go ponownie, jest sposobem na „laga”, jednak zanim przeprowadzi taką operację, smartfon nie wykrywa wszystkich dotknięć. Oznaczałoby to, że problem nie leży po stronie sprzętowej, a jest związany z oprogramowaniem.

Apple potwierdziło, że winne jest oprogramowanie i już pracuje nad rozwiązaniem problemu:

Zdajemy sobie sprawę z przypadków, w których iPhone X tymczasowo nie reaguje na dotyk po szybkiej zmianie temperatury otoczenia. Po kilku sekundach ekran powinien znów wykrywać dotyk. Problem ten zostanie rozwiązany w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania.

źródło: Reddit przez Slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona