iPhone X oraz iPhone 8 mają pozamiatać w temacie wydajności. Jutro ważny wieczór | Tabletowo.pl

iPhone X oraz iPhone 8 mają pozamiatać w temacie wydajności. Jutro ważny wieczór

Dołącz do dyskusji 0

Jutro o tej porze będziemy już w trakcie konferencji Apple, na której zostaną zaprezentowane długo wyczekiwane, nowe iPhone’y. W tym roku firma szykuje sporo niespodzianek, zwłaszcza dla tych, którzy zdecydują się na jubileuszowego iPhone’a X zamiast na iPhone’a 8 lub 8 Plus. Jest jednak parę rzeczy, które będą je łączyć, na przykład niespotykanie wydajny procesor.

Porównania smartfonów z Androidem oraz iPhone’ów z iOS zawsze wywoływały burzliwe dyskusje. Gdyby skupić się jednak na samych cyferkach, to nawet wielbiciele Samsunga Galaxy Note 8 muszą przyznać, że iPhone 7 Plus jest w benchmarkach lepszy od jakiegokolwiek kieszonkowego urządzenia z Androidem. I to nawet w sytuacji, gdy jednostki centralne w smartfonach Koreańczyków produkowane są w 10-nanometrowym procesie litograficznym.

iPhone X oraz iPhone 8 również będą miały 10-nanometrowe chipy. Kilkoma detalami odnośnie nowego procesora Apple dzieli się jeden z deweloperów iOS, Steve Troughton-Smith. Twierdzi on, że nowy układ Apple A11 ma sześć rdzeni, w tym dwa potężne rdzenie Monsoon o dużej mocy i cztery bardziej ekonomiczne rdzenie Mistral. Wszystkie będą mogły pracować niezależnie.

Steve jest zdania, że Apple A11 sprawi, że nowe iPhone’y będą prawdziwymi potworami benchmarków. Wysyła nawet resztę branży na wcześniejszą emeryturę.

Jak to się ma do procesorów A10 Fusion z iPhone’a 7S? Ten sam deweloper tłumaczy, że ostatni skok wydajności kręcił się w okolicach 1.2 raza w stosunku do wcześniejszej generacji chipów. Jeśli tendencja się utrzyma, powinniśmy dostać naprawdę potężny kawałek krzemu. Steve obstawia, że iPhone 8 uzyska ponad 1000 punktów w Geekbench.

Więcej szczegółów dotyczących możliwości nowego procesora Apple, w tym najpewniej pokaz jego możliwości graficznych w środowisku rozszerzonej rzeczywistości ARKit, zobaczymy jutro. Konferencja Apple rozpocznie się 12 września o godzinie 19 polskiego czasu. Spodziewajcie się naszej relacji oraz obszernych artykułów na temat nowych urządzeń Apple!

źródło: @stroughtonsmithBGR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona