iPhone X bezlitośnie bije w benchmarkach każdego flagowca konkurencji | Tabletowo.pl

iPhone X bezlitośnie bije w benchmarkach każdego flagowca konkurencji

Dołącz do dyskusji 0

Tego się właściwie spodziewaliśmy: iPhone X jest według testów syntetycznych najwydajniejszym smartfonem na świecie. To praktycznie było jasne, odkąd usłyszeliśmy pierwsze plotki na temat mocy nowych procesorów Apple, A11 Bionic. Ale jak duża różnica punktowa dzieli iPhone X i najlepsze urządzenia konkurencji?

iPhone X pojawił się w Geekbench, co oznacza, że można zacząć porównania do flagowych urządzeń Samsunga, OnePlusa i innych, mających chrapkę na tytuł króla benchmarków.

Wynik testu wielu rdzeni jest dla iPhone X bardzo wysoki z uwagi na to, że procesor A11 Bionic potrafi „włączyć” wszystkie rdzenie naraz, co było niemożliwe w iPhonie 7. Tam pracowały dwa potężne rdzenie, w głównej mierze decydujące o mocy urządzenia lub cztery, bardziej wydajne energetycznie. Podzielono je jednak na dwa klastry, które nigdy nie pracowały jednocześnie. iPhone X nie ma takich oporów, więc wykręca (w zależności od testu) ponad 10000 punktów.

fot. gsmarena

Następny na liście jest Samsung Galaxy Note 8 z wynikiem 6784 pkt.

Test pojedynczych rdzeni również przemawia do wyobraźni – Geekbench wyliczył dla iPhone X 4188 punktów. Najgroźniejszy rywal smartfona od Apple, Samsung Galaxy S8, otrzymał notę 1991 pkt.

fot. gsmarena

Pojawiły się również wyniki testów AnTuTu. W nich najważniejszy smartfonowy reprezentant Apple uzyskał aż 226058 punktów. Dotychczasowy lider, OnePlus 5, musiał ustąpić z pierwszego miejsca rankingu. Jego wynik to 181042 punkty.

Wiadomo, że te wyliczenia nijak nie odzwierciedlają rzeczywistej płynności użytkowania iPhone’a X, jednocześnie jednak mocno przemawiają do wyobraźni i sugerują, jak duże możliwości ma kieszonkowa maszynka Apple. Do głowy przychodzi nie tylko sprawne generowanie zabawnych animoji, ale przede wszystkim to, co z taką mocą obliczeniową mogą zrobić spece od ARKit i rozszerzonej rzeczywistości.

źródło: Geekbench, AnTuTuGagdets 360

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona