iPhone Pro pojawi się w ofercie Apple?

Nie tak dawno w naszym serwisie mogliście przeczytać o planach wypuszczenia przez Apple’a iPada Pro o przekątnej 9,7-cali. Pomysł bardzo ciekawy, zwłaszcza że oczekiwania użytkowników w stosunku do tabletów cały czas rosną. Wygląda jednak na to, że Apple myśli nie tylko o rozszerzeniu linii iPadów. Również iPhone może pojawić się w zupełnie nowej odsłonie.

Na początek uporządkujmy kilka faktów. Obecna linia iPhone’ów to model standardowy (4,7-cala) oraz iPhone Plus z ekranem 5,5-cala. Użytkownik ma więc do wyboru dwa podstawowe rozmiary urządzenia przy niemal takich samych podzespołach. Według najnowszych doniesień może to jednak wkrótce ulec zmianie.

Reklama

Całkiem możliwe, że oprócz 9,7-calowego iPada Pro w planach firmy z Cupertino pojawił się jeszcze inny pomysł. Według dobrze poinformowanego chińskiego serwisu MyDrivers ,Apple ma plan wprowadzić w tym roku na rynek iPhone’a Pro. Urządzenie miałoby pełnić podobną funkcją do tej, którą spełnia obecnie 13-calowy iPad Pro.

A zatem, Apple miałby zaprezentować w tym roku trzy nowe modele. Byłby to iPhone 7 z 4,7-calowym ekranem, iPhone 7 Plus (5,5-cala) oraz iPhone Pro. Ten ostatni, według doniesień, miałby być odgałęzieniem iPhone’a Plus – więc z większym ekranem i możliwościami. W odróżnieniu od wersji Plus, Pro miałby oferować znacznie więcej możliwości i mieć bogatsze wyposażenie. Cena byłaby oczywiście znacznie wyższa niż w przypadku podstawowych modeli. Możliwe jest jednak, że iPhone Pro będzie po prostu nową nazwą na iPhone’a 7 Plus.

Skąd pomysł na iPhone’a Pro? Apple wyraźnie chce pozycjonować swoje mobilne produkty pod biznes, który dotychczas firma z Cupertino traktowała trochę po macoszemu. Niedawna premiera iPada Pro czy wcześniejsza bliska współpraca z IBM tylko to potwierdzają. iPhone Pro może być kolejnym krokiem w stronę przekonania użytkowników, że do poważnej pracy nie trzeba wcale mieć laptopa z Windowsm na pokładzie.

To już kolejna pogłoska na temat rozszerzenia oferty ze strony Apple’a. Według coraz większej liczby źródeł, jeszcze w tym miesiącu, 21 marca, Apple ma zaprezentować na konferencji w Cupertino 4-calowego iPhone’a 6se, czyli następcę niespecjalnie popularnego iPhona’a 5c. Oczywiście premiery domniemanego iPhone’a Pro powinniśmy spodziewać się raczej w drugiej połowie tego roku. Zgodnie z kalendarzem nowe smartfony firmy Tima Cooka powinny zostać pokazane najwcześniej we wrześniu.

źródło: MyDrivers, TechnoBuffalo