iPada Air 3 nie będzie. Zamiast niego… 9,7-calowy iPad Pro?

W połowie marca ma mieć miejsce premiera nowości Apple. Wśród nich ma być przede wszystkim nowy iPad, który – w przeciwieństwie do produktów sprzed dwóch i trzech lat – ma nie pochodzić z linii Air, a… Pro.

Serwis źródłowy doszukuje się tu analogii do serii MacBooków Pro, które dostępne są w dwóch rozmiarach: 13″ i 15″. Tak samo ma być rzekomo w przypadku iPada Pro, którego mamy już na rynku z 12,9-calowym wyświetlaczem. A wkrótce ma do niego dołączyć 9,7-calowy.

Dlaczego mniejszy iPad Pro, a nie iPad Air 3? Wszystko przez to, że nadchodzący tablet Apple ma oferować możliwości znane z 12,9-calowego iPada Pro. Mam tu na myśli zarówno wsparcie dla rysika Apple Pencil, jak również klawiatury Smart Keyboard.

iPad Pro 9,7″ ma oferować również te same parametry techniczne, co jego większy i starszy brat. Łącznie ze złączem Smart Connector, czterema głośnikami, 4GB RAM oraz procesorem A9X.

Nadchodzący iPad ma mieć premierę 15 marca, a jego sprzedaż z kolei ma się rozpocząć 18 marca. Mówi się, że wtedy też Apple ma ogłosić koniec dystrybuowania iPada mini 2 oraz iPada Air pierwszej generacji.

źródło: 9to5mac

Komentarze

 • Świetnie. Najwyższy czas by rysiki dla tabletów stały się standardem a nie wyjątkiem.

 • Anty no life :)

  Ipad i PRO to oksymorony. Pro to może być surface, który mając wielkość ipada “pro”, posiada funkcjonalność większą niż ipad z macbook air razem.

 • AS

  W sumie taki manewr jest logiczny jeśli rzeczywiście potwierdzą się informacje na temat tego, że funkcjonalnie nowy 10-calowy iPad miałby być podobny do iPada Pro.

  Jeśli tak się pozostają otwarte następujące kwestie:

  1. Czy 10″ iPad Pro miałby zastąpić iPada Air 2, czy po prostu będzie produktem umieszczonym obok z wyższą ceną?
  2. Jeśli 10″ iPad Pro nie zastąpiłby iPada Air, to czy cena na ten drugi nadal pozostanie na obecnym poziomie?

  Tak naprawdę może się okazać, że żywot iPada Air 2 będzie sztucznie przedłużony, chyba że oba punkty się nie potwierdzą.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona