smartfon iPhone 9
iPhone 9 (fot. @OnLeaks @iGeeksblog)

iPhone 9 może zostać zaprezentowany 15 kwietnia – dzień po OnePlusie 8 Pro

Nawet trudno zliczyć osoby, które wyczekują premiery iPhone’a SE 2. Najprawdopodobniej przybierze on nazwę iPhone 9, ale nie w tym rzecz. Chodzi o to, że będzie to odpowiedź na potrzeby klientów: niewielki, mocny smartfon od Apple za rozsądne pieniądze. I zobaczymy go w kwietniu.

Reklama

Apple iPhone 9 już 15 kwietnia?

Przynajmniej takiego zdania jest analityk Jon Prosser, twórca strony Front Page Tech. Dotarł on do informacji przekazywanych na wewnętrznym spotkaniu Apple, zgodnie z którymi firma przygotowuje się do zaprezentowania iPhone’a 9 w dniu 15 kwietnia. Oprócz tego podano tam także datę rozpoczęcia sprzedaży, która miałaby przypadać na 22 kwietnia.

Nie można traktować tej informacji inaczej jak plotki, bowiem Apple niczego ze swojej strony nie potwierdziło. To znaczy: naprawdę niczego – na ten dzień (jak na razie) nie są planowane żadne konferencje online. Gdyby na takie miało się zanosić, i tak dowiemy się o nich około tydzień przed ich rozpoczęciem. Trzeba więc będzie poczekać, aż czas zweryfikuje słowa Prossera.

smartfon iPhone 9
Tak ma wyglądać iPhone 9 (fot. @OnLeaks @iGeeksblog)

iPhone 9 nadzieją Apple na wzrost

Choć iPhone 11 sprzedał się naprawdę dobrze, Apple mogłoby zyskać znacznie więcej, wprowadzając do oferty jeszcze tańszego iPhone’a – następcę pamiętnego iPhone’a SE. Właśnie taki ma być spodziewany iPhone 9Oczekuje się, że zostanie wyposażony w 4,7-calowy ekran LCD, czytnik linii papilarnych Touch ID i pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 12 Mpix.

W środku ma jednak przypominać najnowsze modele Apple – przy procesorze Apple A13 Bionic i 3 GB RAM urządzeniu nie powinno zabraknąć mocy. Inaczej może przedstawiać się kwestia baterii, która przy ograniczonej przestrzeni będzie musiała radzić sobie z zasileniem takich podzespołów i pociągnąć najnowszy system iOS. Analiza nieoficjalnych informacji wskazuje na rozmiar obudowy określanej wymiarami 138,5×67,4×7,8 mm.

Czekamy też na to, czy oficjalna prezentacja potwierdzi spodziewane ceny. Za podstawową opcję z 64 GB pamięci wewnętrznej podobno będzie trzeba dać 399 dolarów.

Tak będzie wyglądał nowy iPhone SE (iPhone 9)!

źródło: @jon_prosser przez Tech2

zdjęcie główne: @OnLeaks