Widać postęp? iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus mają mniejsze baterie od swoich poprzedników | Tabletowo.pl

Widać postęp? iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus mają mniejsze baterie od swoich poprzedników

Dołącz do dyskusji 0

Apple jak zwykle nie podaje na swoich stronach, jakie pojemności baterii mają ich nowe smartfony. Znajdujemy tam tylko informacje dotyczące tego, jak długo maksymalnie może działać jakieś urządzenie na jednym ładowaniu. Danych dotyczących miliamperogodzin w bateriach iPhone’ów trzeba szukać gdzie indziej. Ale to nie znaczy, że nie da się do nich dotrzeć.

Różnice między iPhone’ami 7 i 7 Plus a nowymi smartfonowymi propozycjami od Apple wykraczają poza to, co przekazano nam na konferencji. Co prawda, jak na giganta z Cupertino, powrót do szklanych plecków to i tak spora zmiana, ale nie przejawia się ona tylko w „nowości”, jaką jest bezprzewodowe ładowanie. Ujawnia się na przykład w temacie pojemności baterii.

I tak na przykład, testy iPhone’a 8 pokazują, że ma on baterię 1821 mAh. iPhone 7 zasilany jest przez baterię 1960 mAh. Podobna różnica zachodzi między iPhonem 7 Plus i iPhonem 8 Plus. Ten pierwszy korzysta z baterii 2900 mAh, zaś iP8 Plus dysponuje ogniwem 2675 mAh. Oznacza to, że w obu wypadkach baterie nowych smartfonów Apple są około 7% mniej pojemne niż ich poprzedników.

Dodatkowo testy ujawniają to, o czym dyskutowaliśmy już wcześniej – ilość pamięci RAM w nowych modelach. iPhone 8 ma 2 GB RAM, a iPhone 8 Plus – 3 GB RAM. Dokładnie tak, jak zeszłoroczne smartfony Apple.

Wyniki testu iPhone’a 8 Plus

Niedawny raport Geekbench ukazuje, że chip A11 Bionic rzeczywiście potrafi być diablo wydajny. Osiągnał 4274 i 10248 punktów w testach pojedynczych i wielu rdzeni, przewyższając tym samym iPada Pro.

Tylko czekać, aż zapaleńcy z iFixit rozbiorą iPhone’a 8 na części i pokażą, co ten zmaterializowany emejzing Apple ma w środku.

źródło: TENAA (1) i (2) przez fonearena, Apple

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona