iPhone 7s i iPhone 8 mogą zostać wyposażone w ekrany True Tone | Tabletowo.pl

iPhone 7s i iPhone 8 mogą zostać wyposażone w ekrany True Tone

Dołącz do dyskusji 0

Jako, że premiera Samsunga Galaxy S8 już za nami, branża powoli będzie przestawiać swoje zwrotnice na plotki o nowych iPhone’ach. Jedna z nich, dostarczona przez Barclays, mówi, że iPhone 7s, 7s Plus oraz 8, będą wyposażone w wyświetlacze True Tone.

True Tone znamy z ekranu 9,7-calowego iPada Pro. To mechanizm, który pozwala ekranowi dostosować natężenie światła i odcień kolorów pojawiających się na ekranie, do warunków, które panują na zewnątrz. Pomaga w tym sprawniejszy niż w wypadku innych modeli, czujnik barwy światła.

To jak z białą kartką papieru – będzie wydawała się czerwona w czerwonym świetle, żółta w żółtym i tak dalej. Czujnik rozpoznaje takie różnice i wpływa na sposób wyświetlania treści na ekranie urządzenia. Nie jest to może jakiś „killer-feature”, ale zapewne po przyzwyczajeniu się do takiego rozwiązania, trudno będzie wrócić do starych nawyków.

Barclays twierdzi, że nowe iPhone’y będą miały ekrany z „pełnym widmowym czujnikiem światła otoczenia”, co w praktyce oznacza True Tone. Sensory mają pochodzić z AMS, austriackiego producenta półprzewodników. Barclays szacuje, że koszt produkcji wyświetlacza wzrośnie przez to od 0,60$ do 1$. Wiemy jednak, że Apple potrafi radzić sobie z rosnącymi cenami części.

źródło: MacRumors przez Tech2

*zdjęcie tytułowe: grafika koncepcyjna

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona