fot. @OnLeaks @DigitIndia

Następca iPhone’a XS Max ze złączem USB-C, trzema kamerami i iOS 13 z Dark Mode?

Serwis Bloomberg opublikował najświeższe doniesienia na temat nadchodzących smartfonów Apple. We wrześniu 2019 roku mamy spodziewać się debiutu iPhone’a z trzema obiektywami oraz złączem USB-C. Co więcej, wraz z premierą systemu iOS 13 zaprezentowana ma zostać funkcja Dark Mode.

Reklama

Nowy aparat i ulepszona funkcja Live Photos

Według doniesień Marka Gurmana z serwisu Bloomberg, bezpośredni następca iPhone’a XS Max zaoferuje swoim użytkownikom możliwość fotografowania aż trzema obiektywami. Dodatkowe, trzecie oczko będzie pozwalało robić zdjęcia o szerokim kącie widzenia. Firma planuje także ulepszyć funkcję Live Photos (krótkie, trzysekundowe filmy tworzone przed i po wciśnięciu przycisku migawki aparatu), wydłużając czas nagrywanego wideo do 6 sekund.

Natomiast już w 2020 roku możemy spodziewać się „aktualizacji” trzeciej kamery. Będzie ona zaprojektowana w taki sposób, by użytkownik był w stanie samodzielnie stworzyć trójwymiarowy skan otaczającej go rzeczywistości. W tej chwili jedyna kamera 3D, która znajduje się w iPhonie, to przedni moduł FaceID. Umożliwia on rozpoznawanie twarzy użytkownika tylko w chwili, gdy znajduje się ona w odległości nie większej niż 25 do 50 cm od smartfona.

Nowa tylna kamera, obsługująca laserowe skanowanie 3D, będzie skanować wskazane przez użytkownika miejsce w odległości (aż!) do 4,5 metra. Tym samym pozwoli to na tworzenie trójwymiarowych skanów otaczającej nas rzeczywistości. Raport Bloomberga przewiduje, iż nowy system 3D jest jednocześnie przedsmakiem nowego produktu od Apple – okularów rozszerzonej rzeczywistości.

Złącze USB-C zamiast portu Lightning?

Kolejną wieścią płynącą ze świata Apple jest informacja o rzekomej zamianie „starego” złącza Lightning, używanego po dziś dzień tylko w urządzeniach Apple, na uniwersalne USB-C. Bloomberg twierdzi, iż niektóre testowe modele tegorocznych iPhone’ów mają taki właśnie port. Czy firma Tima Cooka finalnie porzuci swoje stare licencjonowane złącze i ujednolici porty we wszystkich swoich urządzeniach?

iPhone ze złączem USB-C, Trzema kamerami i Dark Mode
Wizualizacja nowego iPhona. Źródło: @VenyaGeskin1

iOS 13 z Ciemnym Trybem

Ślady Dark Mode zostały odkryte w kodzie iOS ponad dwa lata temu. Użytkownicy iPhone’ów byli pewni, że wraz z premierą iOS 12 oraz iPhone’a X z ekranem OLED Apple udostępni im Dark Mode. Niestety firma z Cupertino kolejny raz rozczarowała swoich użytkowników. Finalnie, w tym roku, wraz z premierą systemu iOS 13, funkcja ma zostać zaprezentowana światu.

Polecamy również:

Przychody ze sprzedaży iPhone’ów spadły o 15%, ale co z tego, skoro Apple nadal zarabia krocie

 

Źródło: Bloomberg