Apple iPhone 12 Pro
Apple iPhone 12 Pro

Pytanie do użytkowników iPhone’ów: działają Wam SMS-y?

W zagranicznych serwisach internetowych, a także na portalu Reddit, pojawiły się informacje o problemach z wiadomościami SMS zarówno w najnowszych iPhone’ach, jak i w starszych modelach. Zauważyliście, żeby z Waszymi smartfonami było coś nie tak?

iPhone 12 i obsługa SMS: problematyczne zagadnienie

Jak raportują użytkownicy tegorocznych iPhone’ów, ich urządzenia mają problemy z obsługą tak podstawowej funkcjonalności, jak wiadomości SMS. Zdarza im się, że wiadomość nie dotrze do nich wcale, albo dotrze, a aplikacja systemowa nie wyświetli powiadomienia. Problem dotyczy, przede wszystkim (ale nie tylko!), grupowych konwersacji SMS, niedostępnych w ofercie polskich operatorów.

Początkowo sugerowano, że rozwiązaniem utrudnień może być reset ustawień operatora, jednak działa ono tylko w pojedynczych przypadkach. Co istotne, utrudnienia zaczęli zgłaszać również posiadacze starszych smartfonów Apple.

iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro

Winny iOS?

Jako że problemy występują również w innych smartfonach z systemem iOS, najbardziej prawdopodobnym winowajcą utrudnień jest właśnie system operacyjny, a konkretnie wersje iOS 14.1 i iOS 14.2. Nie udało się jednoznacznie potwierdzić, czy na iOS 14.3 utrudnienia również będą występować.

Uroki młodego oprogramowania

Ostatnie wydania systemu iOS obarczone były różnymi, mniejszymi i większymi, usterkami, które z biegiem czasu były eliminowane przez Apple. Okazuje się, że mimo wielu miesięcy czasu poświęconych na rozwój oprogramowania, nie da się w stu procentach wyeliminować wszystkich niedociągnięć na dzień premiery. Sytuacja z SMSami w iOS 14 wydaje się potwierdzać, że tegoroczna wersja systemu operacyjnego dla iPhone’ów też domaga się pilnych poprawek.

Jeżeli doświadczacie jakichkolwiek problemów z wysyłką i otrzymywaniem SMS-ów w swoich iPhone’ach, prosimy o informację w komentarzach.