iPhone 12 bez słuchawek w zestawie? Tak sugeruje iOS 14.2

O tym, że do smartfonów z serii iPhone 12 nie zostaną dołączone słuchawki, a nawet ładowarka, mówi się od dawna. Zdaje się to potwierdzać najnowszy kod iOS w wersji 14.2, który jasno sugeruje, że EarPodsy nie pojawią się w opakowaniu najnowszych smartfonów Apple.

Reklama

Do iPhone 12 będziecie musieli dokupić słuchawki

W kodzie najnowszej wersji systemu producenta z logo nadgryzionego jabłka dopatrzono się istotnej zmiany, która zdaje się potwierdzać, że do najnowszych iPhone’ów nie będą dodawane słuchawki EarPods.

Jak bowiem informuje MacRumors, wcześniej Apple używało sformułowania „Zmniejszenie ekspozycji na energię fal radiowych poprzez zastosowanie dostarczonych słuchawek”, natomiast najnowszej wersji systemu informacja ta uległa zmianie na:

Reklama

Aby zmniejszyć ekspozycję na energię fal radiowych, należy użyć opcji głośnomówiącej, takiej jak wbudowany zestaw głośnomówiący, słuchawki lub inne podobne akcesoria.

Zmiana ta jednoznacznie sugeruje, że najnowszy sprzęt Apple nie będzie sprzedawany wraz ze słuchawkami EarPods w pudełku. Jeśli klient zechce skorzystać ze słuchawek, będzie musiał zorganizować je na własną rękę.

Nieoficjalne informacje na ten temat pojawiały się już wcześniej – mówi się, że jest to spowodowane chęcią bycia bardziej ekologicznym przez Apple. Tak donosił znany i dobrze poinformowany w działaniach firmy z Cupertino analityk Ming-Chi Kuo. Jak widać w zmianach kodu najnowszego iOS, nie minął się z prawdą i faktycznie nowe iPhone’y nie otrzymają słuchawek w zestawie.

iPhone 12 może nie otrzymać w zestawie ładowarki i słuchawek. Będziemy musieli pocieszyć się samym kablem
iPhone 12 może nie otrzymać w zestawie ładowarki i słuchawek. Będziemy musieli pocieszyć się samym kablem (fot. EverythingApplePro)

Nie wiemy, jak ostatecznie potoczy się sprawa z ładowarką oraz słuchawkami, lecz wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że obu akcesoriów zabraknie w zestawach sprzedażowych.

Działania Apple wyglądają mało zachęcająco dla kupujących, mimo że zapewne zostaną usprawiedliwione troską o środowisko naturalne. Jak wszyscy dobrze wiemy, gigant z Cupertino lubi przesadzać z cenami za swoje urządzenia i podobna sytuacja może mieć miejsce również w przypadku najnowszych smartfonów.

Nie dość, że ceny iPhone’ów 12 będą pewnie na takim samym poziomie, jak poprzednia generacja, to jeszcze trzeba będzie dodatkowo dopłacić za możliwość ich naładowania i posłuchania muzyki. Słabo Apple, naprawdę słabo.

Nie pozostaje nic, jak czekać na konferencję giganta z Cupertino, podczas której firma pokaże smartfony z serii iPhone 12 i inne urządzenia. Nieoficjalnie mówi się, że odbędzie się ona 13 października.

Polecamy również:

 1. Idea zasadniczo dobra, gdyby oczywiście w ślad za wykastrowaniem z akcesorów szła obniżka ceny. Mam ładowarkę z kilkoma wyjściami, mam swoje słuchawki, po co mi kolejny crap od producenta telefonu?

  1. Czyli idea dobra. Kropka. Dlaczego miałaby iść obniżka ceny, skoro wydają więcej na modem 5G czy OLED zamiast LCD.

   Okej. Apple jest chciwe, itp. ale zabranie zasilaczy i słuchawek to decyzja całkowicie słuszna dla ♻️ ekologii i ? użytkowników.

   Same zasilacze mamy przeróżne, po poprzednich telefonach, bezprzewodowe Qi, różne drewniane, płaskie, stojące, pasujące do wnętrza, itp.

   Słuchawki również mamy już takie jak każdy lubi, Bose, JBL, AirPodsy, etc.

   Reasumując, lepiej, żeby były słuchawki i kostki ładujące w pudełku czy 5G i OLED w bazowym modelu, w którym teraz nie ma ani 5G ani OLEDa? Abstrahując od cen „konkurencji”, Apple nie zmienia tutaj poziomu swojej chciwości.

  2. No co Ty. Wykastrowanie ze wszystkiego nie jest argumentem do opuszczenia ceny. Następnym etapem będzie kombinowanie jak sprzedać telefon bez wyświetlacza , który trzeba będzie kupić osobno. Sztuką będzie tylko pocisnąć kit , że to w trosce o środowisko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama