iPad mini za 249-299 dolarów jeszcze w tym roku? | Tabletowo.pl

iPad mini za 249-299 dolarów jeszcze w tym roku?

Dołącz do dyskusji 0

O 7,85-calowym iPadzie mini mówi się nie od dziś. Plotka głosi, że urządzenie to będzie tanie, mobilne i wyposażone w najnowsze podzespoły oraz dostęp do największych usług Apple. Informacje o nim pochodzą z Chin, gdzie tworzona jest znakomita większość produktów Apple i nie tylko. Nieraz zdarzyło się, że pracownicy jednej z wielkich fabryk byli źródłem przecieku na temat nowych tabletów, smartfonów lub komputerów. Jak donosi chiński serwis MyDrivers, Sharp, jeden z wiodących elektroniki i podzespołów, przygotowuje się do dostarczenia Apple niewielkich ekranów IGZO dla iPada mini, którego premiera ma mieć miejsce jesienią.

Fakt, że tworzone przez Sharp wyświetlacze wyposażone są w panele IGZO, pokrywa się z informacjami, jakie dotarły do nas w sobotę. IGZO to technologia pozwalająca na zmniejszenie poboru energii, a tym samym przedłużenie czasu pracy na baterii urządzenia weń wyposażonego.

Według MyDrivers, cena iPada mini wyniesie około 249-299 dolarów, przez co da Apple szansę na podbój budżetowego segmentu rynku. Choć iPad mini ma być droższy od Google Nexus 7, flagowego tabletu Google i pierwszego urządzenia z systemem Android 4.1 Jelly Bean, na jego korzyść przemówi bogatszy w zasoby sklep AppStore oferujący tysiące aplikacji dedykowanych „dachówkom”.

via SlashGear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona