„iPad mini” będzie kosztował mniej niż $300, premiera w Q3? | Tabletowo.pl

„iPad mini” będzie kosztował mniej niż $300, premiera w Q3?

Dołącz do dyskusji 0

Wiem, że informacji o tablecie Apple na łamach Tabletowo.pl pojawia się dużo i niektórych z Was może ten proceder nużyć. Jeżeli jednak, na przekór sobie, kliknęliście w nagłówek tego wpisu i jesteście żądni informacji na temat „iPada mini” z 7,85-calowym ekranem, znajdziecie je tutaj. I choć jesteśmy jak niewierny Tomasz (jak nie zobaczymy, że faktycznie takowe urządzenie istnieje – nie uwierzymy), postanowiliśmy się z Wami nimi podzielić.

Jak donosi serwis Kotaku, w Chinach wrze od plotek na temat nowego iPada. Mówiąc „nowy”, nie mam na myśli odświeżonego i wyposażonego w ekran Retina, wariantu 9,7-calowego tabletu, a urządzenie z wyświetlaczem o przekątnej 7,85”. Powołując się na raport opublikowany przez chińską firmę technologiczną NetEase, Kotaku twierdzi, że najnowsze dziecko Apple będzie nosiło nazwę „iPad mini”, jego cena będzie wahać się pomiędzy $249 a $299, premiera rynkowa ma mieć miejsce, rzekomo, w trzecim kwartale bieżącego roku (prawdopodobnie w październiku, wraz z prezentacją nowego smartfonu iPhone 5), a pierwsza seria tabletów gotowych, by trafić do klientów będzie liczyła 6 milionów egzemplarzy.

W tym miejscu kończą się informacje o „iPadzie mini”. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o mniejszym wariancie doskonale sprzedającego się tabletu Apple. Wprowadzenie takiego urządzenia do sprzedaży pozwoliłoby założonej przez Steve’a Jobsa firmie na opanowanie kolejnego, powoli kształcącego i wyodrębniającego się segmentu rynku budżetowych „dachówek” oferujących dużą mobilność i porządną specyfikację za niewielkie pieniądze. Na ten kawałek tortu ma ochotę również Google, które najprawdopodobniej współpracuje z Asusem na tabletem Google Nexus. Jego premiera ma odbyć się w tegoroczne wakacje.

via Kotaku

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona