iPad Air 3 może zadebiutować 15 marca

W ostatnich dniach z coraz większym natężeniem pojawiają się w sieci kolejne spekulacje dotyczące iPada Air 3. Dziś dołączyła do nich prawdopodobna data premiery: 15 marca.

Reklama

Póki co termin ten nie został potwierdzony przez nikogo bezpośrednio z Apple, ale wydaje się być bardzo wiarygodny. Wystarczy spojrzeć na terminy, w jakich firma z Cupertino dotychczas prezentowała swoje tabletowe nowości. Co prawda trzy ostatnie, tj. iPad Air, iPad Air 2 i iPad Pro, ujrzały światło dzienne w końcowych miesiącach roku (wrzesień lub październik), ale wcześniejsze – iPad pierwszej, drugiej i trzeciej generacji – debiutował na początku roku (w marcu lub kwietniu).

Dodatkowo warto pamiętać, że ostatnia konferencja Apple odbyła się we wrześniu, a znając dotychczasową regularność (mniej więcej co pół roku), marzec wydaje się idealnie trafionym miesiącem.

Podczas konferencji, która ma mieć miejsce właśnie 15 marca, oprócz iPada Air 3, mamy poznać również 4-calowy smartfon Apple, tj. iPhone’a 5se (cały czas mam nadzieję, że nie jest to jego oficjalna i ostateczna nazwa) oraz nowe paski do Apple Watch.

O tym, co na ten moment wiemy na temat iPada Air 3, przeczytacie w poprzednim wpisie na jego temat.

źródło: phonearena9to5Mac; na grafice tytułowej – iPad Air 2