iPad 3 z baterią o pojemności dwukrotnie większej niż w iPadzie 2?

Plotek dotyczących kolejnej generacji tabletu Apple jest tyle, że ciężko nad nimi nadążyć. Trzeba jednak pamiętać, że część z nich jest wyssana z palca i nie znajdzie potwierdzenia w rzeczywistości, dlatego niektóre z nich wpuszczamy jednym uchem, a drugim wypuszczamy. Ale są i takie, którym warto się bliżej przyjrzeć, nawet jeśli okażą się nieprawdziwe.

Według serwisu DigiTimes oferta Apple na przyszły rok będzie zawierać trzy modele iPada – przecenionego iPada 2, iPada 3 i jego wersję high-endową (cokolwiek to znaczy). Jeden z anonimowych pracowników dostawcy akumulatorów dla Apple zdradził niedawno, że oba nowe tablety Apple mają być wyposażone w baterię o pojemności 14000 mAh, co w porównaniu z 6500 mAh iPada 2, robi spore wrażenie. Czy przełoży się to na dwukrotnie dłuższy czas pracy na baterii? W to wątpimy, choć na pewno zauważymy wydłużenie czasu działania urządzenia.

iPad 3 najprawdopodobniej pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2012 roku. Poza baterią o większej pojemności, oferować ma także między innymi wyświetlacz o rozdzielczości 2048×1536 pikseli z podwójnym podświetleniem LED oraz, być może, czterordzeniowy procesor A6.

Jesteśmy ciekawi czego Wy oczekujecie od kolejnego tabletu Apple – jaki chcielibyście, żeby był, jakie miał parametry techniczne? Chętnie poznamy Wasze zdanie na ten temat i już niedługo sprawdzimy kto z Was miał rację. ;)

źródło