iPad 3 z aparatem 8 Mpix i procesorem Apple A5X

Na konferencji prasowej 7 marca będzie miała miejsce premiera iPada 3, który w porównaniu do obecnej generacji będzie różnił się wydajnością i podzespołami, lecz nie wyglądem obudowy. Plotki o tym urządzeniu docierały do naszych uszu od wielu tygodni, natomiast niedawno dołączyły do nich zdjęcia poszczególnych komponentów, w które ma zostać wyposażony tablet.

Dziś w sieci opublikowano pierwsze wyraźne zdjęcia tylnego panelu iPada 3 i jego procesora. Jak widać na fotografii przedstawiającej obudowę, jest ona nieco grubsza od obudowy iPada 2, a jej krawędzie są są bardziej stożkowate. Jeżeli przyjrzycie się oczku aparatu cyfrowego, dostrzeżecie, że jest ono większe i najprawdopodobniej ma rozdzielczość 8 Mpix.

Reklama

Najbardziej interesujące jest jednak zdjęcie domniemanego procesora iPada 3. Nie jest to Apple 6, jak podejrzewaliśmy wcześniej, a Apple A5X.

Apple A5X zrywa z dotychczasową tradycją układów, w które wyposażane były urządzenia Apple. Jego pierwszą generację, Apple A4, zastąpił Apple A5, dlatego założenie, że w iPadzie 3 znajdziemy Apple A6, było naturalne. Z drugiej jednak strony, potwierdza to informacje opublikowane przez serwis BGR, z których wynikało, że procesor nowego iPada będzie jedynie niewiele szybszy od aktualnej generacji (A4 – S5L8930X, A5 – S5L8940X, A5X – S5L8945X).

Oprócz aparatu 8 Mpix i procesora A5X, iPad 3 ma być wyposażony w baterię o większej pojemności, obsługę sieci 4G LTE oraz ekran Retina o bardzo wysokiej rozdzielczości.

7 marca, przybywaj!

via MacRumors (1), MacRumors (2)