iPad 3 i iOS 5.1 na początku lutego?

Jeżeli miałbym podać trzy powody, dla których lubię pierwsze trzy miesiące każdego nowego roku, bez zastanowienia powiedziałbym, że to ciągnąca się atmosfera świąt Bożego Narodzenia, ferie zimowe oraz konferencje prasowe Apple. Stało się już tradycją, że w pierwszym kwartale, gdzieś w dużej sali w Stanach Zjednoczonych, organizowane jest spotkanie z dziennikarzami, na którym Apple prezentuje światu urządzenie, które będzie wyznacznikiem trendów na kolejne 12 miesięcy.

Z tego powodu nie byłem zdziwiony widząc informacje dostarczone przez japoński serwis Macotakara. Powołując się na źródła w Stanach Zjednoczonych, twierdzi, że iPad 3 ujrzy światło dzienne na początku lutego, a do sklepów trafi w marcu. Pokrywa się do z przypuszczeniami, raportami i analizami, którymi raczono nas przez ostatnie kilka miesięcy. Jeżeli produkcja tabletu Apple trzeciej generacji rzeczywiście ruszyła, możemy spodziewać się kolejnej jabłkowej rewolucji na rynku.

Ptaszki ćwierkają, że iPad 3 będzie tabletem wyposażonym w ekran Retina o bardzo dużej rozdzielczości (2048×1536 pikseli), czterordzeniowy procesor Apple A6, aparat cyfrowy o większej matrycy i lepszej optyce oraz modem pozwalający na korzystanie z superszybkiej sieci komórkowej LTE. Jego premiera najprawdopodobniej pokryje się z chwilą udostępnienia nowej wersji systemu operacyjnego Apple iOS 5.1.

Nie mogę się już doczekać, a Wy?

via Redmond Pie