iPad 2 z iOS 5 kontra tablet z Windows 8 – wideo

Kolejne miesiące przyniosą nam premierę trzech nowych wersji najpopularniejszych systemów operacyjnych: Androida Ice Cream Sandwich, iOS 5 oraz Windows 8 (kolejność bez znaczenia). Ostatnie dni bezsprzecznie należały do ostatniego z nich, którego wersja deweloperska, zwana także pre-betą, została udostępniona do pobrania. Do właśnie podkusiło serwis winrumors do nagrania ciekawego wideo przedstawiającego porównanie działania iPada 2 z iOS 5 z tabletem z Windows 8.

Na wideo zobaczycie porównanie działania systemów obu urządzeń i kilku aplikacji. Nie spodziewajcie się jednak zobaczenia w akcji kluczowych programów, jak klient poczty, kalendarz czy App Store ze względu na fakt, iż w wersji deweloperskiej Windows 8 takowe aplikacje nie zostały udostępnione.

Jaki jest sens porównywania iPada 2 z którąś z kolei wydanych wersji beta iOS 5 z tabletem pracującym w oparciu o Windows 8, który – jak zaznaczali sami przedstawiciele Microsoftu na Build – nie osiągnął jeszcze fazy beta? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami.

Tymczasem zapraszam na prawie 11-minutowe porównanie wspomnianych tabletów:

źródło