iPad 2 „Smart Cover”. Czy aby na pewno chroni ekran?

Jak się okazuje Apple także wypuszcza buble. Co więcej, najprawdopodobniej robi to całkiem świadomie wyciskając swoich klientów jak cytrynę. Robi to jednak (w przeciwieństwie do większości innych firm) na tyle dobrze, że w przeważającej części tacy wyciśnięci klienci są nadal zadowoleni i po jakimś czasie wracają (patrząc na sprzedaż iPada 2) w większej grupie. Tym razem okazało się, że słynna (z pokazu premierowego) Smart Cover dla iPada 2 to zwykły bubel i do tego drogi. Czy klienci nadal będą tacy zachwyceni?

Jeszcze niedawno w sieci zastanawiano się  ile Apple zarobi na samym pokrowcu. Horace Dediu z serwisu Asymco oceniał, że pokrowiec przyniesie Apple  ok. 1 mld (JEDEN MILIARD!!!) dolarów dochodu. Skąd taka kwota? To proste :-) W tym roku ma się sprzedać ok. 36 milionów sztuk iPada 2. Horace założył, że ok. 60% klientów kupi tablet razem z magnetycznym pokrowcem. Ta liczba pomnożona przez średnia cenę tego wynalazku – czyli (średnio) $48 daje właśnie kwotę jednego miliarda dolarów. Horace nie ograniczył się tylko do tego. Wyliczył, że przy zysku na jednym pokryciu w okolicy 75% i cenie wytworzenia ok. $12 zysk ze sprzedaży tego super pokrowca to ponad 700 milionów dolarów!!!

A teraz proponuję wszystkim aby wypuścili powietrze bo zaraz zobaczycie, że chyba nie ma już o czym mówić. Sami powiedzcie czy faktycznie warto wydać na to coś jakiekolwiek pieniądze. Wyliczenia powyżej można spokojnie wrzucić do kosza.

To co…? Kupujecie od Apple Smart Cover czy poszukacie czegoś innego do przykrycia swojej nowej zabawki?

Update: trochę wyjaśnień dotyczących tego tekstu znajdziecie tutaj.