iOS 6 z Siri na iPadzie? To możliwe - Tabletowo.pl

iOS 6 z Siri na iPadzie? To możliwe

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl iOS 6 z Siri na iPadzie? To możliwe Apple Nowości Plotki / Przecieki

Do oficjalnej prezentacji systemu iOS 6 pozostał tydzień. Najbliższe kilka dni będzie pełnych plotek, spekulacji i przecieków na temat nowości, które ujrzą światło dzienne na konferencji WWDC w San Francisco. iOS 6 jest jedną wielką niewiadomą – skromne informacje na jego temat pochodzą z niepewnych źródeł i nie są zbyt szczegółowe. Spodziewamy się, że w szóstej odsłonie mobilnego oprogramowania dla iPhone’ów, iPodów touch i tabletów iPad pojawią się trójwymiarowe mapy, odświeżony interfejs sklepów iTunes, AppStore i iBooks, nowe funkcje usługi Apple iCloud oraz integracja z portalem społecznościowym Facebook. Jak donosi serwis 9to5Mac, po instalacji aktualizacji posiadacze iPadów ucieszą się, gdy odkryją obecność wirtualnej asystentki Siri.

Dotychczas dostępna wyłącznie na telefonie iPhone 4S, Siri jest wirtualną asystentką odpowiadającą na pytania i polecenia głosowe użytkownika. Można poprosić ją o wskazanie najdłuższej rzeki na świecie lub stworzenie nowego wydarzenia w kalendarzu. Ponieważ Siri jest głucha na język polski, komunikacja odbywa się po angielsku, niemiecku, francusku i japońsku. Apple wyposażyło Siri w integrację z podstawowymi aplikacjami systemu iOS. Do najważniejszych należą Wiadomości, Notatki, Przypomnienia, Kalendarz, Pogoda, Zegar i wiele innych.

Według serwisu 9to5Mac, Siri będzie funkcją dostępną ekskluzywnie dla nowego iPada i iPhone’a 4S. Jeżeli chodzi o praktyczną implementację, spodziewam się, że interfejs aplikacji zostanie przystosowany do 9,7-calowego ekranu tabletu, być może tak jak na powyższej makiecie.

Wyobraźcie sobie, że jesteście Siri, a ja pytam – czy potrzebujecie wirtualnej asystentki na swoich iPadach? Jej odpowiedź jest oczywista. Jaka jest Wasza?

via 9to5Mac

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona