iOS 5 i iCloud już 12 października - Tabletowo.pl
Ważne

iOS 5 i iCloud już 12 października

Tabletowo.pl iOS 5 i iCloud już 12 października Apple Ciekawostki Nowości

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Apple zaprezentowano nowy telefon komórkowy iPhone 4S (który wywołał zdecydowanie więcej negatywnych niż pozytywnych emocji) oraz odświeżone modele odtwarzaczy iPod touch i nano. Nas, wielbicieli tabletów internetowych, najbardziej interesuje jednak premiera rynkowa systemu operacyjnego iOS 5 i usługi iCloud, która będzie miała miejsce 12 października.

Podczas konferencji nie dowiedzieliśmy się wiele nowego na temat oprogramowania iOS 5; z wyjątkiem faktu, że przełomowa funkcja zaawansowanego asystenta głosowego, Siri, będzie dostępna wyłącznie na smartfonach iPhone 4S.

Przypomnijmy, wśród nowości, jakie Apple zaaplikowało nowej odsłonie jabłkowego systemu, znalazł się znacznie ulepszony i bardziej atrakcyjny wizualnie system powiadomień, aplikacja Reminders (jak sama nazwa wskazuje, jej zadaniem jest przypominanie o zadaniach do wykonania i pomoc w tworzeniu list, np. zakupów), aplikacja iMessage będąca uniwersalnym komunikatorem dla użytkowników urządzeń Apple, przeglądarka Safari wyposażona w karty zakładek oraz funkcje Reading List i Reader), odświeżony interfejs odtwarzacza muzycznego na tabletach iPad i iPad 2, bezprzewodowa synchronizacja z iTunes przy użyciu sieci Wi-Fi, aplikacja Newstand (wirtualny sklep z czasopismami i gazetami) oraz integracja z usługą iCloud pozwalająca na bezprzewodową synchronizację kontaktów, ustawień, e-maili oraz treści multimedialnych.

Co ciekawe, pojawią się dwie zupełnie nowe aplikacje: Find My Friends i Cards. Pierwsza z nich służy do odnajdywania lokalizacji swoich znajomych i kontaktu z nimi (bezpieczeństwo zapewniane jest dzięki czasowemu udostępnianiu danych GPS), natomiast druga do tworzenia pocztówek okolicznościowych, które możemy wysłać znajomym w tradycyjnej, fizycznej formie (cena jednej pocztówki w Europie wyniesie 4.99$, czyli około 16 złotych).

Programiści otrzymują dostęp do systemu iOS 5 w wersji „Golden Master” już dziś, lecz my, zwykli śmiertelnicy i użytkownicy, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze 8 dni.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona