iOS 5.1 bardzo szybko zaadoptowany przez użytkowników - Tabletowo.pl
Ważne

iOS 5.1 bardzo szybko zaadoptowany przez użytkowników

Tabletowo.pl iOS 5.1 bardzo szybko zaadoptowany przez użytkowników Apple Ciekawostki Nowości

Choć aktualizacja iOS 5.1 nie przyniosła wielu nowości poza standardowymi poprawkami błędów i łatkami bezpieczeństwa, niebywale szybko zyskała ogromną popularność. Jak wynika ze statystyk przygotowanych przez programistę Davida Smitha, w dniu premiery nową wersję systemu operacyjnego iOS pobrano na 50% kompatybilnych urządzeń: iPhone, iPod touch oraz iPad.

Po zaledwie dwóch tygodniach, iOS 5.1 znalazł się na 77% telefonów, odtwarzaczy i tabletów. To niezwykle dobry wynik świadczący o wyjątkowej popularności oraz świadomości użytkowników produktów spod znaku nadgryzionego jabłuszka. Znaczący pływ na szybką adaptację iOS 5.1 bez wątpienia miało wprowadzenie funkcji pobierania aktualizacji OTA (over-the-air) w iOS 5.0. Dzięki temu, posiadacze iPhone’ów, iPodów touch oraz iPadów powiadamiani są o nowej wersji systemu operacyjnego w momencie, gdy ta zostaje wydana.

Tabletowo.pl iOS 5.1 bardzo szybko zaadoptowany przez użytkowników Apple Ciekawostki Nowości

Podobną funkcjonalnością mógł pochwalić się system Android od wielu miesięcy, lecz w jego przypadku nie można dostrzec tak znaczącej adaptacji. Niejednokrotnie widywałem najnowsze smartfony i tablety pracujące w oparciu o system Android 2.3 lub 3.0 (gwoli porównania, wydano już Androida 3.1 i 3.2, a także 4.0.x). Ich właściciele nie mieli pojęcia, iż wydano dla nich jakąkolwiek – mniej lub bardziej oficjalną – aktualizację oraz jakie byłyby korzyści z jej pobrania i instalacji. Być może Google powinno opracować bardziej przyjazny użytkownikowi system powiadomień o aktualizacjach lub zmusić producentów, aby wywiązywali się z terminów ich wydawania?

iOS 5.1 jest obecnie najnowszą wersją oprogramowania Apple iOS 5.0 dla telefonów iPhone, odtwarzaczy muzycznych iPod touch oraz tabletów iPad. Przegląd jego najważniejszych funkcji znajdziecie w tym wpisie.

via Redmond Pie

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona