iOS 5.1 bardzo szybko zaadoptowany przez użytkowników

iOS 5.1 bardzo szybko zaadoptowany przez użytkowników 16

Choć aktualizacja iOS 5.1 nie przyniosła wielu nowości poza standardowymi poprawkami błędów i łatkami bezpieczeństwa, niebywale szybko zyskała ogromną popularność. Jak wynika ze statystyk przygotowanych przez programistę Davida Smitha, w dniu premiery nową wersję systemu operacyjnego iOS pobrano na 50% kompatybilnych urządzeń: iPhone, iPod touch oraz iPad.

Po zaledwie dwóch tygodniach, iOS 5.1 znalazł się na 77% telefonów, odtwarzaczy i tabletów. To niezwykle dobry wynik świadczący o wyjątkowej popularności oraz świadomości użytkowników produktów spod znaku nadgryzionego jabłuszka. Znaczący pływ na szybką adaptację iOS 5.1 bez wątpienia miało wprowadzenie funkcji pobierania aktualizacji OTA (over-the-air) w iOS 5.0. Dzięki temu, posiadacze iPhone’ów, iPodów touch oraz iPadów powiadamiani są o nowej wersji systemu operacyjnego w momencie, gdy ta zostaje wydana.

iOS 5.1 bardzo szybko zaadoptowany przez użytkowników 17

Podobną funkcjonalnością mógł pochwalić się system Android od wielu miesięcy, lecz w jego przypadku nie można dostrzec tak znaczącej adaptacji. Niejednokrotnie widywałem najnowsze smartfony i tablety pracujące w oparciu o system Android 2.3 lub 3.0 (gwoli porównania, wydano już Androida 3.1 i 3.2, a także 4.0.x). Ich właściciele nie mieli pojęcia, iż wydano dla nich jakąkolwiek – mniej lub bardziej oficjalną – aktualizację oraz jakie byłyby korzyści z jej pobrania i instalacji. Być może Google powinno opracować bardziej przyjazny użytkownikowi system powiadomień o aktualizacjach lub zmusić producentów, aby wywiązywali się z terminów ich wydawania?

iOS 5.1 jest obecnie najnowszą wersją oprogramowania Apple iOS 5.0 dla telefonów iPhone, odtwarzaczy muzycznych iPod touch oraz tabletów iPad. Przegląd jego najważniejszych funkcji znajdziecie w tym wpisie.

via Redmond Pie