W iOS 13.2 beta można usunąć historię Siri- | Tabletowo.pl

Dzięki następnej aktualizacji iOS, Siri kompletnie o tobie zapomni

Dołącz do dyskusji 0

To nie jest zbyt miłe uczucie, kiedy zagadujesz do dziewczyny, a ona nie może (albo udaje, że nie może) przypomnieć sobie, że kiedyś mieliście wspólne plany. No, chyba, że jest Ci to aktualnie na rękę. Z prawa do bycia zapomnianym przez Siri będzie można skorzystać po aktualizacji iOS do wersji 13.2.

Nie, iOS 13.2 jeszcze nie jest dostępny do pobrania – przynajmniej nie dla osób, które nie uczestniczą w programie wersji beta oprogramowania Apple. Z kolei ci, którzy biorą w nim udział, mogą zauważyć zmiany, które pojawią się w oficjalnej, pełnej wersji tego systemu. Jedną z nich jest możliwość usunięcia historii Siri oraz dyktowania, jak też opcja rezygnacji z udostępniania nagrań audio. W ten sposób Apple reaguje na zarzuty dotyczące tego, że użytkownicy urządzeń firmy mają zbyt małe pole do manewru, jeśli chodzi o decydowanie, co się dzieje z dźwiękami nagranymi przez głosowego asystenta.

Siri słucha, ale nie tylko ona

W lipcu światło dzienne ujrzał raport, z którego wynikało, że pracownicy zatrudnieni przy rozwijaniu możliwości głosowej asystentki Siri, regularnie przesłuchiwali fragmenty rozmów użytkowników sprzętu Apple. Niekiedy zawierały one poufne szczegóły, którymi raczej nie chcieliby się dzielić z kimkolwiek spoza domu. Opinia publiczna zarzuciła firmie nieprofesjonalne podejście do tej sprawy, wymagając, by osoby korzystające z pomocy Siri miały większe możliwości decydowania, co się dzieje z nagraniami ich głosu.

Zgodnie z obietnicą dokonania zmian, Apple w iOS 13.2 odda użytkownikom nowe opcje związane z asystentem głosowym. Będzie można kompletnie zrezygnować z udostępniania nagrań audio w celu ulepszania usługi. Firma precyzyjnie wyjaśnia też, po co są jej one potrzebne oraz zapewnia, że w razie wyrażenia zgody na korzystanie z niektórych, nie będą przechowywane na serwerach Apple zbyt długo. Ponadto w sekcji ustawień Siri będzie można całkowicie usunąć dotychczasowe nagrania.

Powinno to usatysfakcjonować osoby, które miały obawy co do zarządzania nagraniami ich głosu. Co do innych usprawnień w iOS 13.2 – ich pełną listę poznamy pewnie już wkrótce, kiedy Apple zdecyduje się na przeniesienie tej aktualizacji do oficjalnego kanału dystrybucji.

Apple udostępnia iOS 13.1.2, zawierające kolejne poprawki. Co trzy dni aktualizacja

źródło: MacRumors

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona