iOS11: Wyłączniki Wi-Fi i Bluetooth w Centrum Sterowania to pic na wodę. Moduły wyłączysz na dobre tylko w Ustawieniach | Tabletowo.pl

iOS11: Wyłączniki Wi-Fi i Bluetooth w Centrum Sterowania to pic na wodę. Moduły wyłączysz na dobre tylko w Ustawieniach

Dołącz do dyskusji 0

Osoby, które zainstalowały iOS 11 na swoich iPhone’ach, iPadach i iPodach Touch, odkryli mnóstwo nowych funkcji. Oprócz tych, którymi Apple się chwali, jest kilka innych, które niespecjalnie podobają się użytkownikom. Na przykład skróty w przebudowanym Centrum Sterowania nie pozwalają na całkowite wyłączenie Wi-Fi lub Bluetooth.

„Jak to?” – zapytasz – „Przecież przełączniki są na miejscu i widzę, kiedy dany moduł jest włączony, a kiedy nie”. Cóż – i tak, i nie.

Zgodnie z obserwacjami użytkowników iOS 11, wyłączenie funkcji Wi-Fi lub Bluetooth z poziomu nowego Centrum Sterowania w rzeczywistości nie wyłącza modułów całkowicie. Choć rzeczywiście smartfon rozłącza się ze sparowanymi urządzeniami, to anteny Wi-Fi i Bluetooth są cały czas aktywne w tle i skanują otoczenie.

Apple mówi, że nie jest to błąd systemu. Firma świadomie postanowiła pozostawić moduły aktywne. W wyjaśnieniu podano, że zarówno Wi-Fi jak i Bluetooth muszą być dostępne, by użytkownicy nie stracili łączności z Apple Pencil, Apple Watch czy mogli korzystać z AirDrop, AirPlay, hotspotów czy usług lokalizacji.

Co ciekawe, nawet jeśli przełączniki tych modułów w Centrum Sterowania będą ustawione na „off”, to o 5 rano następnego dnia wrócą one do pozycji włączonej . Tak samo będzie, jeśli zrestartujemy urządzenie.

Zatem za każdym razem, kiedy będziemy chcieli na dobre wyłączyć Wi-Fi lub Bluetooth, musimy udawać się do menu Ustawień.

Wielu z nas świadomie wyłącza Wi-Fi i Bluetooth, wchodząc na przykład do galerii handlowej, gdzie roi się od niezabezpieczonych sieci, będących potencjalnym źródłem niebezpieczeństw. Apple najwyraźniej wie lepiej, kiedy powinniśmy mieć włączone wszystkie anteny. Od razu żyje się lżej ;)

źródło: Apple, Gadgets360

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona