iOgrapher Pro - jeśli filmujesz tabletem, to musisz to mieć ;-)

iOgrapher Pro – jeśli filmujesz tabletem, to musisz to mieć ;-)

Ostatnia aktualizacja:

Serwisy crowdfundingowe to miejsca, gdzie nie brak najróżniejszych zwariowanych pomysłów na sprzęt. Czasem budzą uśmiech, czasem myśl „dlaczego sam na to nie wpadłem”, a czasem powieki unoszą się w wyrazie zdziwienia. Chyba to ostatnie uczucie towarzyszyło mi, gdy ujrzałem na Indiegogo iOgrapher Pro, najnowszy pomysł firmy iOGrapher, czyli rig (klatkę do akcesoriów) przeznaczony do użycia z tabletem.

iOgrapher Pro - jeśli filmujesz tabletem, to musisz to mieć ;-)

U nikogo nie budzi już żadnego zdziwienia osoba fotografująca smartfonem. Także i nagrywanie filmów tymi urządzeniami wyszło dawno poza krótkie, amatorskie nagrania, wchodząc w świat przynajmniej częściowo profesjonalny i tworząc miejsce dla wielu profesjonalnych akcesoriów do tego przeznaczonych. Użycie do tych samych celów tabletu, który z reguły ma znacznie gorszy aparat fotograficzny i jest dużo mniej poręczny nie przyszłoby mi jednak do głowy. Prawda, widziałem całe wycieczki fotografujące iPadami. Ale użycie profesjonalne? „Potrzymaj mi piwo”…

iOgrapher Pro - jeśli filmujesz tabletem, to musisz to mieć ;-)

iOgrapher Pro

Rig to rodzaj metalowej klatki służącej do montażu sprzętu filmowego. Ma uchwyty służące do wygodnej obsługi sprzętu, gwinty do statywów i gimbali, przede wszystkim jednak pozwalają na zamontowanie na wspólnej obudowie dodatkowego sprzętu: oświetleniowego, mikrofonów i tak dalej.

iOGrapher Pro, którego możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej, pozwala na zamontowanie tabletu o rozmiarach od 9 do 13,69 cala na dłuższym boku. Ma trzy gwinty statywowe 1/4 cala (na dole i na bokach) oraz cztery stopki na akcesoria.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

iOgrapher Pro - jeśli filmujesz tabletem, to musisz to mieć ;-)

Prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu

iOgrapher Pro bez akcesoriów waży nieco ponad pół kilograma. Cena? Planowana to $100, lecz osoby wspierające projekt na Indiegogo mogą liczyć na zakup nawet za 50% ceny, gdyż pierwsze 200 osób otrzyma sprzęt w cenie $50. O ile, rzecz jasna, projekt w ogóle uzyska niezbędne finansowanie, gdyż w chwili, gdy to piszę, 57 wspierających wpłaciło zaledwie 7% z kwoty $50000, której pragną pomysłodawcy i jakoś nie widzę, by tłum walił drzwiami i oknami. Co w zasadzie mnie nie dziwi.

iOgrapher Pro - jeśli filmujesz tabletem, to musisz to mieć ;-)

Stara zasada mówi bowiem, że gdy potrzebujesz wbić gwóźdź, najlepiej sięgnąć po młotek. Próba zaadaptowania do profesjonalnego filmowania urządzeń, które powstały w zupełnie innym celu, wygląda kuriozalnie i zapewne obok innych kuriozalnych pomysłów skończy. O ile jeszcze mały i poręczny smartfon ma tu coś do zrobienia obok aparatu bezlusterkowego, lustrzanki czy profesjonalnej kamery, to tablet w w tej roli sprawdza się równie doskonale, jak sekretarka z Ministerstwa Głupich Kroków jako osoba podająca kawę.

źródło: Indiegogo