Inteligentny głośnik Huawei wygląda, jakby Mac Pro miał dziecko z HomePodem

Rynek inteligentnych głośników jest w gruncie rzeczy dzielony między Amazonem i kilkoma producentami z Chin, wśród których jednak brakuje Huawei. Firma chce to zmienić i prezentuje model Sound X.

Huawei Sound X nie będzie na wskroś chińskim produktem, choć na ten rynek jest przeznaczony. Powstanie we współpracy z francuską firmą tworzącą sprzęt Hi-Fi, Devialet. Sprzęt wyposażony zostanie w podwójne, 60-watowe głośniki 360 stopni razem z dodatkowymi, wchodzącymi w skład systemu SAM, opracowanego przez Devialet. Pomaga on w eliminacji zniekształceń dźwięku spowodowanymi wibracjami głośników o niskich tonach.

Oprócz tego będzie można go obsłużyć dotykowo oraz głosowo – przez asystenta Xiaoyi od Huawei. Za jego pośrednictwem obsłużymy także inteligentne urządzenia domowe (podpięte pod system Huawei HiLink).

Głośnik Huawei jak produkt Apple

Nie jest to pierwszy inteligentny głośnik Huawei, i nie ostatni, w którym designerzy zasugerowali się produktami konkurencji. Firma nie może uwolnić się od klątwy Apple, bo jest on bardzo podobny do HomePoda, zachowując co nieco z wyglądu maka Pro (tego starszego). Trudno powiedzieć, czy dzięki takiemu podobieństwu Huawei uda się sprzedać więcej głośników. Projektanci firmy nie musieli się przynajmniej zbytnio wysilać.

Devialet chwali się, że jest to pierwsze partnerstwo tego producenta w Azji i ma nadzieję na spory popyt, biorąc pod uwagę, że Chiny są „drugim co do wielkości regionem na świecie pod względem sprzedaży”.

Sound X został zaprezentowany dzisiaj, podczas konferencji, na której zobaczyliśmy także flagowy tablet Mate Pro. Cena głośnika jest stosunkowo niska, jak na coś, w czym, maczało palce Devialet, znane z wysokich kwot żądanych za swoje produkty i wynosi 1999 juanów (~1105 zł). Smartgłośnik nie trafi raczej na zachodnie rynki, a zatrzyma się w Chinach, gdzie głosowy asystent Xiaoyi będzie mógł swobodnie działać.

Google niebawem zostanie wyparte przez chińskie firmy na rynku inteligentnych głośników

źródło: Engadget