Reklama
Huawei Eyewear (fot. Huawei Mobile)

Huawei ogłosiło premierę inteligentnych okularów Eyewear II. To nic, że nie kojarzycie „jedynki”

Podejrzewam, że tylko nieliczni z Was pamiętają takie urządzenie jak Huawei Eyewear, czyli pierwsze inteligentne okulary Huawei. Może dlatego, że nie był to żaden przełom, a może dlatego, że nigdy nie trafiły do Polski. Teraz mamy powtórkę z rozrywki: zaprezentowano Huawei Eyewear II.

Reklama

Huawei Eyewear II – „inteligentne” okulary po raz drugi

Po raz pierwszy z inteligentnymi okularami Huawei zetknęliśmy się prawie półtora roku temu, podczas premiery smartfonów z linii Huawei P30. Na konferencji, którą poświęcono flagowcom, znalazło się miejsce także dla kilku innych urządzeń, w tym odświeżonego zegarka Huawei Watch GT oraz okularów Huawei Eyewear właśnie.

Przyszedł czas na drugą generację okularów Huawei. Nie jest to gadżet pokroju Google Glass, w którym znaleźlibyśmy jakiś dodatkowy ekran rozszerzonej rzeczywistości. W gruncie rzeczy można by je nazwać inteligentnymi oprawkami okularów, i wciąż byłoby to poprawne.

To dlatego, że właśnie w oprawki wmontowano szereg czujników, które czynią z tego gadżetu inteligentną rzecz. Są obsługiwane za pomocą dotyku. Lewy zausznik służy do parowania z urządzeniami Bluetooth. Prawy umożliwia regulowanie głośności i zmienianie utworów podczas słuchania muzyki lub odbieranie połączeń głosowych.

Jest to możliwe dzięki podwójnym głośnikom membranowym, zapewniającym odsłuch w stereo. Wyposażono je także w specjalny system zmniejszający „wyciek” dźwięków poza docelowego odbiorcę. Ma to zapewnić prywatność podczas rozmów telefonicznych czy słuchania muzyki – nie powinniśmy być słyszalni dla innych, zwłaszcza w miejscach publicznych.

Okulary Huawei Eyewear II mogą nieprzerwanie odtwarzać muzykę przez 5 godzin. W razie potrzeby można je doładować bezprzewodowo w etui.

Cena za gadżet na nos

Huawei nie kryje się z tym, że możliwości inteligentnych okularów są ograniczone. Można by je nazwać bezprzewodowym zestawem słuchawkowym na nos.

Mają być przede wszystkim stylowym dodatkiem, a dopiero później – przydatnym gadżetem. Dlatego wystąpią w czterech seriach o różnym kształcie i zastosowaniach. Będą opcje klasyczne, przeciwsłoneczne i o specjalnym wyglądzie SMART.

Łącznie będzie to 13 różnych modeli, powstałych przy współpracy z Gentle Monster.

Ceny za Huawei Eyewear II zaczynają się:

  • od 2499 juanów za opcje korekcyjne, z metalowymi ramkami i SMART
  • od 2699 juanów za opcje przeciwsłoneczne

Rzecz będzie dostępna wyłącznie w Chinach. Na konferencji nie wspomniano o sprzedaży w innych krajach.