Intel o Clover Trail: do 10 godzin pracy na baterii - Tabletowo.pl

Intel o Clover Trail: do 10 godzin pracy na baterii

Tabletowo.pl Intel o Clover Trail: do 10 godzin pracy na baterii Nowości

Część z Was doskonale wie co znaczy połączenie tabletu, starszych procesorów Intela i Windows 7… Mam na myśli nie tylko system, który bardzo trudno obsługuje się palcem, ale przede wszystkim czas pracy akumulatora (2-3 godziny). Jeśli sceptycznie podchodzicie do nadchodzących tabletów z Windows 8 i jednostką centralną Clover Trail, Intel postanowił nieco rozjaśnić nam wizję tegoż właśnie procesora.

Dotychczas na rynku tabletów pierwsze skrzypce odgrywała NVIDIA, Qualcomm oraz Texas Instruments (który wycofuje się z tego segmentu), ale w niedalekiej przyszłości do tego grona dołączy Intel. Gwiazdą programu będzie dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2760 (32 nm), o częstotliwości taktowania 1,8GHz z grafiką SGX545, który będzie kontrolował pracę sporej części nadchodzących urządzeń z najnowszą wersją systemu Microsoftu, Windows 8. A wśród nich między innymi Asus Vivo Tab, Samsung Ativ Smart PC czy Lenovo ThinkPad 2.

Tablety z Intel Clover Trail mają zapewniać „kompatybilność i wsparcie dla tradycyjnych aplikacji” oraz „najlepsze doznania z Windows 8”. Oprócz tego mają oferować do 10 godzin pracy na jednym ładowaniu lub do trzech tygodni w trybie czuwania, dzięki nowemu systemowi zarządzania energii. Produkty z tym chipem mogą oferować 3G, 4G, NFC oraz aparaty o rozdzielczości maks. 8 Mpix, ważyć ok. 650 g, a ich grubość może wynosić ok. 8,5 mm.

Obecnie Intel zapowiedział, że z różnymi partnerami przygotowuje około 20 tabletów. Ich premiera spodziewana jest w okolicach 26 października, czyli zaraz po premierze Windows 8.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona